Jachthondenproevenwedstrijd

Plaats hier alles over jachttraining en de jacht.
Joco
Grote hondenneus
Grote hondenneus
Berichten: 851
Lid geworden op: 27 feb 2005, 08:51
Locatie: Antwerpen
Contacteer:

Jachthondenproevenwedstrijd

Ongelezen bericht door Joco »

Zaterdag vertrokken we dus naar het gezellige Limburg(Hasselt) om deel te nemen aan onze 1e officiële jachthondenproeven.
Door de vakantie en de warme dagen hadden we de laatste dagen niet echt veel meer kunnen trainen dus voor ons was het een beetje kijken wat het ging worden.

We kwamen aan iets na 8 uur want de proeven zouden beginnen om 9 uur.
Eerst onze eend ophalen en nog langs de DA en we konden starten.
Uiteindelijk zijn we na een half uur vertraging dan toch allemaal kunnen starten. Er waren iets meer dan 40 honden dus werden we ingedeeld in kleine groepjes om niet allemaal tesamen aan dezelfde proef te moeten beginnen. Wij moesten beginnen met Proef F: het markeerapport op 60 meter.
Het terrein was prima voor een markeer. De keurmeester vroeg of het men 1e keer was en kreeg dan nog de nodige uitleg voor ik moest starten.Eens we klaarstonden moest ik hand omhoog steken en het schot viel met nadien dus de eend .Tikje op de schouder en Xeros mocht vertrekken.Hij ging als een speer naar de eend,de KM kwam zelfs naast me staan met zijn pen voor men neus om te zien of de lijn wel recht was :shock: . Men hond vond de eend dadelijk een keerde terug tot halverwege...stopte die plots liet de eend vallen en keek me uitdagend aan,Ik riep hem binnen en begon dan met de eend wat te klooien,en hoe harder ik riep hoe meer pret die kreeg.Uiteindelijk hem in zit kunnen fluiten en hem dus even goed .... :twisted: :evil: (je weet wel).
De keurmeester vond het echt niet kunnen (alsof ik dat zelf niet wist).De dag kon niet beter beginnen,meteen een 0 !! Ja daar sta je dan als er nog een hele hoop mensen nog staan te kijken ook :oops:
Het africhtingsbrevet konden we dus al vergeten dus alle hoop nog op het basisbrevet.
Volgende oefening Proef a: aangelijnd en los volgen.. 20/20 onze eerste punten :D
dan proef e: gehoorzaamheid (hond uitsturen en komen op bevel) weer een 20/20.
Dan proef g:verloren apport in bos,deze punten telde toch niet meer mee want was oefening van het africhtingsbrevet dus geen stress. Binnen de kortste tijd had hij de eend gevonden en gaf ze een meter te ver af waardoor een 19/20 (Zou hij zich toch nog bewijzen vandaag dan).
Nu proef b:houden aangewezen plaats..weer een 20/20 met kort nadien proef c:kort apport te land. Opnieuw bij het terugbrengen het speelgedoe met de eend waardoor ik nog net 12/20 kreeg. Ondertussen was het middag en tijd voor de lunch. We moesten nog 2 waterproeven doen ( over water en apport uit water) ik vreesde het ergste want het was ondertussen al erg warm en Xeros durft wel is extra zwemtijd gebruiken bij deze oefeningen.
We moesten beginnen met proef h: over diep water. Helaas geen overkant gezien,hebben 3 maal mogen proberen 1x was hij er bijna maar dus weer een 0.Alle hoop op proef d: apport uit water om nog het basisbrevet te halen.Schot viel,eend viel,Xeros ernaartoe pakte de eend kwam terug maar aan de waterkant ging hij nog is naar links en naar rechts zwemmen,kwam uit het water liet de eend vallen en schudde zich nog is droog,gevolg weer 0 en geen diploma :cry:
Al bij al toch een leuke ervaring en we weten weeral waar we moeten aan werken.
Volgende week doen we weer elders mee en hopelijk met beter resultaat.Vandaag hebben we alvast nog getraind met de eend die ik nog had van gisteren en het ging al stukken beter weer nadat de eerste 10min alweer nagelbijtend begonnen LOL.
Lupos
Speurneus
Speurneus
Berichten: 3756
Lid geworden op: 19 nov 2008, 08:50
Locatie: Moordrecht
Contacteer:

Ongelezen bericht door Lupos »

Leuk om te lezen en veel sterkte de volgende keren! :)
Afbeelding

http://www.labradorforum.nl/hij-wil-dat.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Cial (Excalibur Cial V.t. Jagersgilde) 22-03-2012
jackbloem

Ongelezen bericht door jackbloem »

Ah Johans, dat is jammer!
maar volgende week gaat het vast beter. Niet de moed laten zakken
toos

Ongelezen bericht door toos »

Komt goed Johan geloof me...Nixie heeft dit de eerste keer dus ook gehad en ook bij het Markeren. Alles deed ie verders perfect daarna alleen maar diplomaatjes dus komt goed!!
Labje
Speurneus
Speurneus
Berichten: 9709
Lid geworden op: 12 dec 2002, 12:03
Locatie: Hoorn NH

Ongelezen bericht door Labje »

Wat een leuk verslag.
Wij mogen aankomend weekend voor de eerste keer. Ik stel mijn verwachtingen maar niet te hoog. :)
Groetjes Lidy en een pootje van Yentl en Bieke
Afbeelding
Lunatic
Speurneus
Speurneus
Berichten: 6157
Lid geworden op: 03 mar 2008, 14:45
Locatie: Lelystad

Ongelezen bericht door Lunatic »

Jammer van het geklooi met de eend, maar volgende keer gaat het vast beter :)
Groetjes Lin en een :bruinpootje: van Max en een :zwartpootje: van Luna, Doran en Zinzi
donna
Middelgrote hondenneus
Middelgrote hondenneus
Berichten: 523
Lid geworden op: 20 sep 2008, 14:18
Locatie: Ochten

Ongelezen bericht door donna »

Leuk verslag. Volgende keer gaat het vast beter. Je weet nu waar je op moet letten. En het gaat er toch om dat je fijn werkt met je hond, dat je het samen doet en de diploma's komen heus wel.
Plaats reactie