Pagina 1 van 1

Eerste maal op echte jacht

Geplaatst: 15 nov 2009, 14:11
door Joco
Zaterdag mochten we voor de eerste maal mee op eendenjacht.
De jacht vond plaats rond 3 vijvers,waarvan de meeste eenden op 1 vijver zaten.Wij moesten op post gaan staan bij 4 jagers en 3 andere labradors.
Toen het signaal werd gegeven van de start werd er van alle kanten er op los geknald
De jagers waar wij tussen stonden kregen vooral de gemiste eenden die uit de vijver met de meeste eenden kwamen in hun vizier waardoor deze al redelijk hoog vlogen en moeilijk te raken waren.
Toch werden er enkele in onze buurt neergehaald (water en weide) waardoor Xeros toch de kans kreeg zijn eerste keer warm wild te mogen apporteren. Alle eenden bracht hij netjes binnen zonder er mee te gaan rotzooien :applaus:
Ondertussen begon het al donker te worden en toen de jacht werd afgeblazen vertrokken de jagers en moesten de honden nog gaan nazoeken langs de waterkant om eventueel gekwetste eenden die er zich hadden verstopt te vinden.Aangezien de honden hier dan overal los liepen en er enkele leuke teefjes tussen liepen dacht Xeros dat hij ander werk moest doen dan de eenden te zoeken dus heb ik hem dan maar vastgemaakt en zat zijn eerste jacht er op.
Uiteindelijk werden er in totaal door de honden 68 eenden binnengehaald :)
Terug aangekomen aan de jachthut kregen we nadien nog gebak en drank in overvloed en mochten we nog 2 eenden mee naar huis nemen.Alvast een leuke ervaring en voor herhaling vatbaar en zeker aan te raden aan iedereen als je de kans krygt !!!!

Geplaatst: 15 nov 2009, 14:24
door Dinie
Wat leuk!!!! :wave:

Ik hoop ook eens mee op jacht te mogen! :)
Ben bang dat ik sta te :cry: en :banaan: als Yara haar eerste echte warme wild binnenbrengt. :wink:

Geplaatst: 15 nov 2009, 14:25
door Anca
Heel mooi een eendenjacht!

Ik vraag mij alleen af.......een vijver waar de eenden al opzitten.....zo jagen ze hier niet. Als de eenden er al zitten, mogen ze gewoon blijven zitten en alleen de eenden die aan komen vliegen worden beschoten.

Hoe groot zijn die vijvers en worden ze daar gevoerd vantevoren? Mocht er nl gevoerd worden daar mag er ook niet gejaagd worden.

Geplaatst: 15 nov 2009, 16:59
door Joco
Anca schreef:Heel mooi een eendenjacht!

Ik vraag mij alleen af.......een vijver waar de eenden al opzitten.....zo jagen ze hier niet. Als de eenden er al zitten, mogen ze gewoon blijven zitten en alleen de eenden die aan komen vliegen worden beschoten.

Hoe groot zijn die vijvers en worden ze daar gevoerd vantevoren? Mocht er nl gevoerd worden daar mag er ook niet gejaagd worden.
De vijvers waren niet echt zo groot en waar wij stonden hoorde ik bij de start aan die ene vijver plots veel lawaai waardoor ik denk dat ze van daar opgejaagd werden en de eerste kwamen toch allemaal vanuit die richting aangevlogen.
Bij het nazoeken zaten er inderdaad gewoon terug een hoop eenden in het water waar niets naar gedaan werd.
Denk niet dat er van tevoren werd gevoerd ook niet.

Geplaatst: 15 nov 2009, 19:41
door Anca
Oke, Joco, dank je voor je uitleg.

Ik denk ook dat het in Belgiƫ misschien wat anders gaat dan in Nederland. Sowieso hebben ze daar net iets andere regels.

Ik kreeg gewoon een rare bijsmaak over jouw verhaaltje.
Ook de uitdrukking 'werd er van alle kanten er op los geknald' is geen goede uitdrukking, zeker niet naar de gastheren toe waarvan jij mee mocht op jacht.

Jagen wordt echt met beleid gedaan en met een heleboel regels. Hier heb ik een jager in huis en als jij op uitnodiging van hem mee was gegaan op jacht en jij zou zo je verhaaltje neerzetten, zou je nooit meer uitgenodigd worden......

Je moet het als een eer zien om mee te mogen en op die manier ook een verhaal neerzetten mocht je erover willen en mogen schrijven :wink:

Geplaatst: 16 nov 2009, 23:07
door Pandora
Wat een fantastische ervaring! Ik ben helemaal niet jaloers :eusaliar:

Geplaatst: 20 nov 2009, 00:27
door Lunatic
Pandora schreef:Wat een fantastische ervaring! Ik ben helemaal niet jaloers :eusaliar:
Ik ken er nog eentje die totaal niet jaloers is :eusaliar:
Super hoor om dat eens mee te mogen maken 8)

Geplaatst: 21 nov 2009, 11:57
door Anca
Goh, Joco, moet je zo lang verzinnen over een antwoord.......

Ik hoop voor jou dat je nog een keer meemag en dan de jagers ook met het respect behandelt die ze verdienen.

Geplaatst: 21 nov 2009, 20:28
door Joco
Anca schreef:Goh, Joco, moet je zo lang verzinnen over een antwoord.......

Ik hoop voor jou dat je nog een keer meemag en dan de jagers ook met het respect behandelt die ze verdienen.
Heb je dan een vraag gesteld ?? :eusathink: ik heb toch een uitleg gegeven waarop je reageerde
Anca schreef:Oke, Joco, dank je voor je uitleg.
Of moet ik mezelf als een eend gaan zien die bij een volgende verkeerde uitdrukking in jou ogen hier zal worden neergeknald ?? Daar trap ik helaas niet meer in.
Bedankt toch voor je meedeleven en hoop dat ik nog zal meemogen gaan, ik kreeg gisteren alweer een uitnodiging,tja soms heb je van die lucky days in je leven :wink: