Pagina 1 van 3
Aan de mensen met meerder honden....
Geplaatst: 14 aug 2012, 18:37
door Kay
Van de week zat een vriendin hier op visite en die verbaasde zich dat Kay en Daan ongeveer bil aan bil lagen te kluiven aan een runderoor en toen Kay het op had hij Daan volledig zijn eigen oor liet opeten zonder hem lastig te vallen (zoals dat ook visa versa gebeurd)
Zo gebeurd dat hier ook met eten, ze eten zowat naast elkaar hun voer op, en is nog nooit 1 onvertogen woord/snauw gevallen naar elkaar.
Ze vond het prachtig om te zien, want haar honden konden dat echt niet want dan ontstonden er kleine opstootjes.
Vond dat eigenlijk best apart, natuurlijk had ik wel eens gezien dat een hond gegrepen werd omdat hond A te dicht bij hond B kwam, dus bij "haar" voer, maar dat heb ik eigenlijk alleen bij die honden gezien, en verder nog nooit...
Ook niet als hier andere honden in huis zijn, alles respecteert elkaar en een grom oid zal je hier niet horen (gelukkig)
En nu vraag ik me af hoe dat bij jullie honden gaat, respecteren die elkaar met voer/lekkers of hangen ze elkaar in de haren als de ander te dichtbij komt ?
Geplaatst: 14 aug 2012, 18:40
door Miske
Hier is er vanaf dag 1 respect tussen Xpencer en Olly. Eten/Kluiven/Snoepen naast elkaar, zonder jaloezie/grom/... Gaat echt prima! O en X hebben trouwens ook geen rangorde uitgevochten ... Dat gaan ze ook niet doen volgens de instructrice van mijn geleidehondenschool ... Het zijn 2 honden die elkaar vanaf de eerste dag respecteren

!
Geplaatst: 14 aug 2012, 18:46
door Lien
Hier ook bil aan bil, niets aan de hand

Geplaatst: 14 aug 2012, 18:53
door Desiree
Met het eten is er ook hier niets aan de hand. Ze eten zij aan zij.
Met kluifjes is dat iets anders. Er wordt niet om gevochten, maar als eentje de andere kant op kijkt, kan het zomaar zijn dat de ander het afpakt. Vooral Belle heeft daar een handje van. Belle houdt vooral van al nat gesabbelde kluifjes en wacht dus vaak tot Lara haar kluifje al nat/zacht heeft gemaakt, pakt dan Lara's kluif af en eet die op. Lara pakt ondertussen de nog verse kluif van Belle en eet die op

Geplaatst: 14 aug 2012, 19:07
door royenmarjolein
Bij ons is het geen probleem. In het begin hadden beide honden de neiging om elkaars voer te eten, maar na twee keer corrigeren is dit niet meer voorgekomen. In het begin heb ik ze ook apart laten eten en dit langzaam opgebouwd naar samen eten. Max en Bob eten nu ook naast elkaar en laten elkaars bak links liggen. Met kluifjes gaat het ook goed. Vooral Bob had in het begin de neiging om Max lastig te gaan vallen als Bob eerder klaar was. En Max wilde ook wel eens iets weggrissen als het te lang duurt

Ook dit werd gecorrigeerd.
Kluifjes worden ook vaak geruild. Dan geef ik Max een grote knook en Bob een kleinere en 5 minuten later hebben zij gewisseld. Daar maak ik geen problemen van; beide honden lijken het prima te vinden en er ontstaan geen opstootjes.
Geplaatst: 14 aug 2012, 19:28
door MheenLab
Als de hond hier van m'n zus is, dan staan ze ook gewoon vrolijk naast elkaar hun bak, kluif of ander iets naar binnen te werken
Er moet dan wel enig toezicht opgehouden worden, aangezien juffie hond dan graag het eten van mijnheer hond als extra aanvulling ziet, en mijnheer hond niet zo bij de pinken is, omdaar tegen gas op te geven
Maar voor de rest weinig tot geen omkijken naar als ze samen staan te eten / kluifen ..
Geplaatst: 14 aug 2012, 20:03
door Laboriginals
Ik heb vier standaards permanent in de keuken c.q. bijkeuken staan, maar die staan in vier verloren hoekjes, dus apart. Ik heb geen plek om vier standaards op een rijtje naast elkaar te zetten. De honden krijgen tegelijk eten en dat is nooit een probleem. Wel zet ik de bakken in een vaste volgorde neer. Zodra ik de eerste bak pak, rennen ze allemaal naar hun eigen standaard, er zal er nooit eentje op de verkeerde bak afschieten. De enige die snaait, is Dazzle. Die duikt nog steeds, als ze de kans krijgt, bij haar moeder in de bak en ook soms bij Pippi. De andere honden wachten tot iedereen klaar is en dan worden wel elkaars bakken schoongelikt.
Kluifjes en botjes worden meestal meteen meegenomen naar een mand of naar buiten (Tinkle), ze zoeken allemaal een eigen plek op. Bij mergpijpen of ander spul dat niet zo snel op is, wordt er op een gegeven moment wel geruild en Dazzle is bij zoiets van het verzamelen. Die probeert dan alle mergpijpen in haar mand te krijgen
Ik hoef me er nooit mee te bemoeien, eten geeft hier geen enkel probleem, ook niet als er logeerhonden zijn.
Hanneke
Geplaatst: 14 aug 2012, 21:52
door -kim-
Hier eten de jongens ook naast elkaar en laten ze zich onderling ook met rust als de ander nog aan het eten is, pas als de rug naar de bak gedraaid word gaat de ander de bak uitlikken. Kluifjes worden wel eens gewisseld, als de ander het laat liggen.
Nu heb ik een logeetje hier en die dook de eerste keer meteen bij Mexx in de bak, wat meteen afgestraft werd, op Bear zijn eten moet ik letten, want die laat zich het eten gewoon afpakken.
Maar nu na een paar dagen, word dat ook al rustiger.
Geplaatst: 14 aug 2012, 22:09
door jolien
Hier kunnen ze gelukkig ook prima naast elkaar eten. Quincy en Rosa weten zelfs of ze de linker of rechter bak van de standaard hebben en als ze even aan de verkeerde kant staan zijn ze echt even ontregeld, zo grappig om te zien! Het uitlikken van elkaars bak is inderdaad pas als de ander wegloopt, dan mag het ook.
Botjes gaat ook prima, zodra de ene een bot laat liggen mag de ander die ook pakken. En hier ook eentje die het liefst afwacht op een zacht en afgekauwd bot, Rosa is er dol op!
Ik zou het trouwens wel heel lastig vinden als mijn honden niet tegelijk zouden kunnen eten, dan moet je toch altijd extra goed opletten met hoe je het doet.

Nu hoef ik me daar gelukkig absoluut geen zorgen over te maken, nog nooit een snauw of iets dergelijks voorgekomen.
Geplaatst: 14 aug 2012, 22:12
door roef
snoepen gaat bil aan bil,hoewel roef de kans niet laat lopen om een stukje van hidde te jatten als het zou kunnen

helaas voor hem wordt er hier gesnackt en gegeten onder toezicht.
het eten doen de mannen in hun bench en als er pens op het menu staat dan buiten en wederom bil aan bil..maar wel weer met toezicht.
Geplaatst: 15 aug 2012, 02:03
door marron
Geplaatst: 15 aug 2012, 07:23
door Annamaria
Geplaatst: 15 aug 2012, 09:04
door Henny--Joy
dubbel
Geplaatst: 15 aug 2012, 09:05
door Henny--Joy
Hier eten ze ook samen. Alleen Jody doet soms een hele dag over d'r brokjes en Macy laat dat dan ook keurig staan.
Ze gaat er wel eens aan ruiken, maar ervan eten niet.
Geplaatst: 15 aug 2012, 09:17
door Desiree
Eentje is er wel zielig hoor Anita. Wie staat er wat achteraf
