Pagina 1 van 1
Komen tanden door?
Geplaatst: 04 nov 2012, 17:24
door R en F
Hallo allemaal,
Is het mogelijk dat Browny, nu 4 maanden en een paar dagen, al aan het wisselen is naar haar volwassen gebit?
Afgelopen twee weken zijn er twee kleine witte melktandjes uit gevallen.
groetjes!
Geplaatst: 04 nov 2012, 19:44
door renate
Ja dat kan zeker. Een koude natte handdoek ( onder toezicht ) geven om op te knabbelen kan verzachting geven tijdens het wisselen.
Het kan zijn dat hij uit zijn bekje gaat stinken maar dat komt door opgedroogd bloed van het wisselen.
Geplaatst: 04 nov 2012, 19:48
door Bommel Achter 't Dijkje
Eens met Renate

helpt echt
Geplaatst: 04 nov 2012, 21:55
door R en F
Dat is al flink vroeg zeg

Maar dat er nu twee kleine tandjes uit zijn kan niet door een bijtring komen bijvoorbeeld?
Als ze daar aan trekt laten we los, zodat d'r tandjes niet beschadigen.
Geplaatst: 04 nov 2012, 22:09
door Bowie
Met 4 maanden beginnen met tandjes wisselen is niet vreemd.
Meestal gaan onder de middelste voortandjes als eerste.
Geplaatst: 04 nov 2012, 23:05
door royenmarjolein
Nee hoor, niets vreemds of vroeg aan. Bob en Max begonnen toen ook al met wisselen en Bob, nu een half jaar oud, heeft zijn volledig volwassen gebit al. Heeft overigens helemaal geen klachten grhad tijdens het wisselen. Max knaagde aan alles wat vast en los zat. je kunt evt op intetnet zoeken hoe het wisselen in zijn werk gaat.
Geplaatst: 05 nov 2012, 06:58
door Caya
Inderdaad dat kan. Rose begon ook met 4 maanden en heeft nu (6 maanden oud) ook haar complete volwassen gebit. Het trekken aan speeltjes tijdens het doorkomen van de volwassen tanden zou ik voorkomen ivm scheefstand. Ook is het mogelijk dat er een melkhoektand blijft zitten achter de nieuwe hoektand. Dit moet je even in de gaten houden. Meestal vallen ze er alsnog zelf uit maar in sommige gevallen moet de DA helpen.
Geplaatst: 05 nov 2012, 09:24
door Lars en Daniƫlle
Eens met Renate dat hielp bij Castro ook en een stukje komkommer, lekker koud/fris.
Geplaatst: 05 nov 2012, 20:41
door R en F
Het knagen aan dingen begint inderdaad al meer te worden.
We gaan het zien komende twee maanden
De rieten mand blijft nog maar even boven
