Pagina 1 van 2

Tinkle weer een half jaartje ouder

Geplaatst: 26 sep 2013, 20:35
door Laboriginals
Tijd voor een update over ons oude besje. Tinkle is vandaag precies 15½ jaar, weer een half jaartje erbij, sinds haar verjaardagsfeestje in maart. De 16 gaat ze volgens mij niet halen, ze kachelt nu toch wel snel achteruit. Maar wie weet... krakende wagens lopen het langst :D

Sinds een week neem ik haar niet meer mee naar bos of hei. Ze is zó langzaam, staat urenlang bij een grasspriet te snuffelen, en is daarbij stokdoof en behoorlijk slechtziend. Om de haverklap liep ze de verkeerde kant op en tja.. een dove hond roepen schiet niet op, dus dan moest ik erachteraan. Voor zo´n ouwe muts kan ze dan nog best hard lopen. Bovendien wordt ze steeds onstabieler en slapper in de achterhand, ze kukelt bij ieder oneffenheidje in de bodem om. Dan maar liever een rustig wandelingetje met haar apart, aan de lijn en over stoep of straat. Kan ze ook lekker uitgebreid de ´hondenbuurtkrant´ lezen :wink:

Verder doet ze het nog redelijk. Haar ´klokje´ werkt nog feilloos, ze weet precies wanneer het tijd is voor een hapje of een snack. Alleen haar spijsvertering is niet meer wat het was. Getverderrie, want kan die ouwe liggen stinken zeg :kots: Af en toe moeten we gewoon de ramen openzetten, zo erg is het soms.

Al met al hoort ons omaatje er nog helemaal bij, ook voor de andere honden. Als ik met de andere drie thuiskom na de boswandeling, staan ze te dansen voor de keukendeur om Tinkle te begroeten. Vooral haar kleindochter Pippi is erg lief voor haar, die gaat vaak bij haar liggen om haar oren en snoet te wassen. Dan zie je Tinkie genieten :)

Hanneke

Geplaatst: 26 sep 2013, 20:39
door sbientje
ahww, zo aandoenlijk die oudjes. fijn dat ze er voor de roedel nog helemaal bijhoort. Ik kan me voorstellen dat je haar niet meer meenemt naar het bos, is niet zo handig haha. Hopelijk houdt ze het nog even vol die lieverd!

Geplaatst: 26 sep 2013, 20:40
door Bowie
Wat een prachtige leeftijd, wat heerlijk dat jullie nog altijd van haar kunnen genieten.

Re: Tinkle weer een half jaartje ouder

Geplaatst: 26 sep 2013, 21:17
door Haasje
Laboriginals schreef:een dove hond roepen schiet niet op, dus dan moest ik erachteraan. Voor zo´n ouwe muts kan ze dan nog best hard lopen.
Ik moest hardop lachen :lol: maar kreeg ook een brok in mijn keel van zo'n liefdevol geschreven stukje. Wat een bijzondere leeftijd!

Geplaatst: 26 sep 2013, 21:38
door HennyH
Ja, ze zijn bijzonder die oudjes. Toen mijn Dewi 15 jaar werd gingen we naar haar favoriete plas met strandje. We namen ons voor om dat zeker elke maand een keer te doen om te vieren dat ze weer een maandje langer bij ons was. Helaas is het voor hebben dat maar 1 keer kunnen doen.

Geniet maar lekker van Tinkle en wie weet wordt ze toch wel 16!!

Geplaatst: 26 sep 2013, 21:53
door -Marianne
"Maar wie weet... krakende wagens lopen het langst"
Ik hoop voor jullie dat "de wielen er nog even niet af vallen" en jullie nog zo lang mogelijk van elkaar mogen genieten. :)

Geplaatst: 26 sep 2013, 22:05
door Annette
Mooi! :verliefd1:

Heb je ook nog een fotootje van de oude dame?

Geplaatst: 26 sep 2013, 22:12
door Laboriginals
Hier nog wat foto´s van vorige maand. Deze wandelingen over de hei zijn nu dus helaas voltooid verleden tijd voor haar :(

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Hanneke

Geplaatst: 26 sep 2013, 22:14
door Laboriginals
Zien jullie trouwens op de onderste foto dat ze een blauwe pigmentvlek op haar tong heeft? Daar is ze mee geboren. Zijn er meer labjes die dit hebben?

Hanneke

Geplaatst: 26 sep 2013, 23:05
door laika
oooo wat een schat en wat een leeftijd geniet maar lekker van haar en wie weet kraken de wagens lopen het langst is misschien voor haar van toepassing :verliefd1: :verliefd1:

Geplaatst: 26 sep 2013, 23:36
door Bowie
Bowie heeft zo'n pigmentvlek verder naar achteren op zijn tong.

Geplaatst: 26 sep 2013, 23:38
door NicoleGoossens
Wat een mooie leeftijd en wat een schat om te zien! Misschien kan je nog een keer alleen met haar naar de hei gaan en dan evt aan de lijn om haar te begeleiden. Ik wens jullie in ieder geval nog heel veel fijne momenten samen. En de "hondenbuurtkrant" is ook heel interessant hoor. :wink:

Geplaatst: 26 sep 2013, 23:50
door lucievd
Mooi geschreven!! Wat een genot om zo lang je labje bij je te mogen hebben!

Geplaatst: 27 sep 2013, 07:11
door Annamaria
Zo herkenbaar. Caltha zag op het laatst ook slecht, hoorde minder en kon ook regelmatig omvallen. Dat likken van oren en ogen deed Yoshi ook altijd als eerste als mijn zus Caltha 's ochtends bracht.
Zelda heeft een pigmentvlek op de onderkant van haar tong.

Geplaatst: 27 sep 2013, 09:05
door toscak
Mooi hoor :verliefd1: