Pagina 1 van 4

Avonturen van Ethan

Geplaatst: 28 okt 2006, 20:13
door ETHAN
Hoi hoi

We hebben er een week opzitten met vanalles en nog wat.

We kregen dus het jasje en enkele instructies waarmee we de week waren begonnen.

En in het begin ging het heel goed, was ethan gewillig enzo.
Maar na enkele dagen vond ethan het niet meer leuk. Als redgy hem riep om zijn jasje aan te doen dan wilde hijniet komen. Kwam gewoon op mijn voeten liggen.
Wat natuurlijk vrij frustrerend was voor redgy.

We hebben dan ook de vereniging gecontacteerd en zij hebben ons goed verder geholpen. We willen het allemaal wat te strikt aanpakken envergeten het voor ethan plezierig te houden. Zo wisten we vb ook niet dat redgy mocht spelen met ethan als hij zijn jasje aan heeft maar nu we dit weten word hier ook mee gewerkt.

En dan vandaag de eerste les op verplaatsing. Naar de colruyt.
Natuurlijk was ethan super wild want er stonden daar nog andere hondjes om les te volgen. Een correctie met zo een halve slipketting (kweet niet hoe dit heet) had totaal geen effect. Zelfs de trainer kon deze enthousisteling moeilijk houden.
Dus werd beslist dat de gentle leader weer zou moeten gebruikt worden. Jammer maar het zij zo. Later word dan nog eens geprobeerd dit af te bouwen.
We moesten met een soort roltrap omhoog om bij de winkel te geraken. Dat had ethan nog nooit gedaan en dat was dan ook geen gemakkelijke zaak. Het is uiteindliejk wel gelukt maar hij stond toch wat te bibbern op zijn benen.

In de winkel waren heel weel correcties nodig maar ging het soms ook goed. Het is duidelijk dat dit echt het begin is en de zure appel word om door te bijten.
De eerste belangrijke taak is dat redgy zijn baas word (in ethan zijn ogen) en dat ethan zichzelf meer kan beheersen

Het was best vermoeiend, maar hierna zijn we nog iets gaan drinken om het gehele gebeuren te laten zakken
Maar we hebben weeral vanalles bijgeleerd en daar gaat het om he

BE CONTINUED..........
groetjes

Geplaatst: 28 okt 2006, 20:21
door Karlien
Ik was al aan 't wachten op een bericht...

Da's natuurlijk het grote nadeel aan jullie opleiding, Ethan is al een jaar en moet nu nog met vanalles en nog wat gesocialiseerd worden...
Volhouden hoor, 't komt vast allemaal in orde!

Geplaatst: 28 okt 2006, 20:44
door Goldy-Bintje
Ik ga ook je verhaal hier blijven volgen. We hebben al mail contact maar vind dit ook heel leuk. Zet door hé


Moon

Geplaatst: 28 okt 2006, 21:38
door ETHAN
Karlien schreef:Ik was al aan 't wachten op een bericht...

Da's natuurlijk het grote nadeel aan jullie opleiding, Ethan is al een jaar en moet nu nog met vanalles en nog wat gesocialiseerd worden...
Volhouden hoor, 't komt vast allemaal in orde!
ja er is nog wat in te halen natuurlijk, maar een groot voordeel vind ik wel dat hij van niets bang is. Met uitzondering van trappen en roltrappen :)
Maar verder schrikt hij niet echt van harde geluiden of winkelkarretjes,...... Hij is niet zo snel onder de indruk

Ja dat was ik vergeten te vertellen
We stonden op de parking te wachten en ondertussen had de trainer hem even overgenomen omdat hij even wilde testen hoe ethan mee kon lopen en te corrigeren was.
En er staat daar een auto en de mensen hebben hun koffer opengedaan en zijn hun boodschappen aan het inladen. Springt opeens dat hondje die op de achterbank zat uit die auto en begint daar ethan te attaqueren. Nu ben ik altijd heel bang dat je eigen hond na zo een aanval begint uit te vallen naar andere honden. Dus heb ik zonder nadenken dat hondje bij zijn nekvel gegrepen en weggetrokken. Kon onzen ethan toch niet laten doen. Maar dat hondje was daar natuurlijk niet content mee en begon zo bijtbewegingen te maken waarna ik hem automatisch weer losliet. Maar hij ging direct opnieuw naar ethan. Die eigenaars deden niets , de trainer probeerde die hond te blokkeren met zijn benen maar toen heb ik dat schepsel opnieuw bij zijn nekvel genomen en hem weggetrokken en toen namen de eigenaars hem wel over. Maar er kon zelfs nog geen excuses af, belachelijk gewoon.
De trainer heeft hen wel eens kort aangeproken over het gebeuren maar ik vond het toch een beroerde situatie.

En ethan stond daar gewoon wat te blazen en relaxt rond hem te kijken, zo van waar maken jullie je druk om.
De trainer zei ook achteraf dat er zo fysiek tussen komen niet verstandig is. Maar ja als je je hond zo ziet aangevallen worden dan word dat verstand even verdrukt en komt het handelen eerst.

En toen moest de les nog beginnen

Geplaatst: 28 okt 2006, 21:39
door ETHAN
Goldy-Bintje schreef:Ik ga ook je verhaal hier blijven volgen. We hebben al mail contact maar vind dit ook heel leuk. Zet door hé


Moon
Ja we hebben beslist om ons best te doen en dan af tewachten wat de evaluatie in februari zegt. En dan zien we wel verder

Mercikes he

Geplaatst: 28 okt 2006, 22:32
door Miske
Keitof die update!!!

Ja, volhouden hoor! Het zal idd niet makkelijk zijn en met vallen en opstaan gaan, maar jullie komen er wel!

Het is natuurlijk voor beide partijen flink werken en wennen ook!

Suc6 verder hoor!

Geplaatst: 29 okt 2006, 08:51
door ETHAN
Mercikes :wink:

Geplaatst: 29 okt 2006, 20:52
door stefmail
meidje, bewondering hier voor jullie, het zal niet altijd gemakkelijk worden, maar ben overtuigd van jullie kunnen :)
succes :D

Geplaatst: 29 okt 2006, 21:22
door shadow2005
Ik blijf jullie verhaal volgen :) Heel veel succes met alles wat nog komen gaat :)

Geplaatst: 12 nov 2006, 10:32
door ETHAN
Gisteren opnieuw training
6 km wandelen.
Conclusie: het kon erger geweest zijn en het was lastig

Klinkt nogal goed he. Ethan moest dus naast redgy lopen maar wilde veel van de weg net dat ietsje voorlopen. Hij sleurde de rolwagen niet vooruit (wat wij dan al weer positief vonden met al die honden rondom ons). Redgy moest met zijn stem ethan bij zich roepen, maar deze laatste negeerde hem totaal. Hij heeft in 1,5 uur 1 keer vluchtig gekeken naar redgy. Frustrerend dus. Ja ik weet het , het is het begin. Maar op het moment zelf heb je daar iets minder een boodschap aan.
Hij jent dus al het commando tout pret (dichtlopen), assis (zitten ) en coucher(liggen), en doet dit hier in huis of zonder verleiding wel al behoorlijk. Maar buiten en dan nog eens met andere honden, now way.
Ik moet wel zeggen dat hij zijn gentle leader aan had, zonder durfde hij wel eens sleuren naar een andere hond.
Dan kwamen we in het bos
Hij dacht al direkt los te kunnen (wat altijd zo is in het bos). Ook door het dolle heen wanneer de anderen wel eerst los mochten en hij niet.
Toen vroeg de lesgever of hij wegloopt. Nee dat doet hij niet, hij gaat gewoon met die andere honden spelen. Dan werden alle andere honden aangelijnd en mocht ethan los. Overal gaan snuffelen natuurlijk. Eerst naar de blondjes (ja zo baasje zo hondje) Kreeg van de twee borders een serieuze verwittiging, en naar een labje in zijn kleur was hij niet geinteresseerd. Beu gezien zeker lol
De lesgever zie dat ethan heel dominant is en dat hij eens zou gebeten worden door een andere hond, omdat hij er altijd behoorlijk op af vliegt. DAt zij deze hond niet uit het nest zouden gekozeen hebben. Wat natuurlijk verschrikkelijk beu was om te horen. En toen ik zei dat hij de middenmoot was (we hebben een GT meegedaan om de puppy's te testen) dan zei hij , amai wat moet die andere dan niet zijn. Dat deed pijn :(
Eigen hond, schone hond he.

Het was dus een namiddag met heel wat gemengde gevoelens
Maar ja we weten het , doorzetten he :)

Geplaatst: 12 nov 2006, 11:30
door Miske
Pff, wat een pijnlijke opmerking van die lesgever :(

Ethan komt er wel hoor, en idd, het is zeker lastig als het dan niet meteen goed gaat.

Ik denk dat dat ook het verschil is met andere hulphondencentra waar de hond al helemaal klaar is met de opleiding, dan hoef je dat uitproberen en helpen trainen niet zo erg mee te maken.

Ik ben echter wel zo goed als zeker dat jullie er zullen geraken en ook Ethan een prachtige hulphond gaat worden!!!!!

Doeiii!

Geplaatst: 12 nov 2006, 11:48
door Karlien
Dat van dat niet de juiste uit het nest is een domme rotopmerking!
Zeker als je in je achterhoofd houdt dat Ethan uit een lijn komt waarvan er al een hele hoop zijn opgeleidt tot geleidehond/hulphond.

En ik vond hem op wandeling aan zee ook al helemaal niet dominant... :?

Geplaatst: 12 nov 2006, 12:47
door ETHAN
Ja het is een groot verschil Miske, dnek ik ook. Het is weer een beetje starten van nul voor ons nu
We wisten dat natuurlijk toen we eraan begonnen.
Vooral ook opdat ethan eigenlijk ook meer op mij gericht was dan op redgy. Heel zijn leven word momneteel overhoop gegooid

@karlien: ja en dat weet hij ook dat er al heel wat hulp of geleide hond zijn geworden. Kvond het ook stom. Maar ik sta tegenwoordig emotioneel niet zo vast in mijn schoenen dus ik stond daar eigenlijk wel wat met mijn mond vol tanden. En redgy isd aar ook geen held in. Maar hoe meer we erover nadenken hoe rottiger het we vinden.
Ik wil niet beweren dat hij niet dominant is, maar hijkan zich ook overgeven bij een hond. Ik heb hem dit al zien doen.
Hij zegt ook dat ethan niet speelt met een andere hond maar alleen maar contact zoekt om te tonen dat hij baas is.

Geplaatst: 12 nov 2006, 21:43
door stefmail
Vervelend dit soort opmerkingen om te horen, zeker op dit moment liggen dit soort dingen denk ik nog gevoeliger.
Wel fijn dat het op zich niet slecht gaat, zeker gezien het feit wat je zelf al aanhaalt dat Ethans leven behoorlijk wordt omgegooid :)
Houd vol en jullie komen er wel en Ethan wordt een prachtige hulphond :)

Geplaatst: 17 nov 2006, 15:59
door ETHAN
stefmail schreef:Vervelend dit soort opmerkingen om te horen, zeker op dit moment liggen dit soort dingen denk ik nog gevoeliger.
Wel fijn dat het op zich niet slecht gaat, zeker gezien het feit wat je zelf al aanhaalt dat Ethans leven behoorlijk wordt omgegooid :)
Houd vol en jullie komen er wel en Ethan wordt een prachtige hulphond :)
Inderdaad stefmail, mijn gevoelens liggen tegenwoordig zo net onder mijn huid en daar doen zo een opmerkingen natuurlijk geen goed aan. Maar ja
Voorlopig gaat het behoorlijk. Hij is daarnet meegeweest naar een elektro zaak en heeft zich voorbeeldig gedragen. Dat heeft "courage"