Pagina 1 van 1

Moeten wij ons zorgen maken over een atopie?

Geplaatst: 26 okt 2010, 12:22
door AnjaV
Een tijdje terug had Boris 2 bulten op zijn achterpoten, op zijn kussentjes. Deze zagen eruit als blaren en ze waren open. Gek genoeg was het op beide pootjes op de zelfde plaats. Ook had hij last van huidschilfers op zijn rug. De DA had er naar gekeken en met een naald gecontroleerd of er geen rotzooi in de wonden zat of iets dergelijks. Er kwam enkel wondvocht uit, rozig van kleur. De schilfers heeft hij onder de microscoop bekeken, maar daar was niks vreemds aan.
Het advies was om de pootjes te ontsmetten met Biotex. Dat hebben we gedaan. De wonden willen echter niet weg gaan. Sterker nog, inmiddels heeft Boris nu tussen de middelste tenen een soort met vocht gevulde bult, het lijkt meer op een blaar. En dit op alle 4 de poten!

Boris heeft er last van (jeuk of pijn), want hij likt regelmatig aan zijn poten. Ook zien we onverklaarbare kleine kale droge plekjes rondom de zolen. We hebben nog geen contact opgenomen met de DA, maar eerlijk gezegd vrezen we weer een gezondheidsprobleem. Heeft iemand hier ervaring mee?

Geplaatst: 26 okt 2010, 12:35
door speurneus carola
ik zou als de donder naar de da gaan, hoe langer je wacht des te erger en moeilijker te behandelend wordt het, miss was het met wat medicijnen o.i.d. als sterk verminderd of weg geweest.

zeker wanneer er als een soort gelijk probleem was

Geplaatst: 26 okt 2010, 12:49
door Els
Als je je zorgen maakt moet je naar je da. Het is voor ons niet in te schatten wat je hond mankeert, alleen je da kan dat goed nakijken.
Zeker als de hond pijn aangeeft!!

Geplaatst: 26 okt 2010, 13:00
door Jan&Sanne
Ik zou inderdaad naar je dierenarts gaan en je door laten verwijzen naar een dermatoloog. Mevr Vroom uit Oisterwijk hebben wij persoonlijk goeie ervaringen mee en ik weet dat zij veel labradors behandeld.
De bultjes tussen de tenen klinken als tussenteenontstekingen en dit kan een gevolg zijn van een allergie. Een allergietest uit laten voeren is de kortste klap om dit uit te sluiten.

Geplaatst: 26 okt 2010, 15:33
door Lien
Ja, mevrouw Vroom is veterinair Dermatoloog en het is zeer aan te raden om naar haar toe te gaan, ze is erg kundig :klasse:

Geplaatst: 26 okt 2010, 15:36
door Laboriginals
Daar kan ik me bij aansluiten. Goede ervaringen met haar :)

Hanneke