Pagina 1 van 1
Vakantie checklist
Geplaatst: 02 feb 2011, 21:42
door hjordans
Hallo,
Over een paar weekjes gaan wij voor het eerst met Nouchka op vakantie naar Frankrijk. (zelfs voor het eerst met een hond op vakantie)
De vakantielijst van het forum heb ik al geprint om niets te vergeten.
Ik vraag mij alleen af: wat nemen jullie mee aan pijnstillers? Gewoon paracetamol en dan de kinderdosering? Van het bijvoorbeeld het Kruidvat?
Jeuk onderdrukkende zalf: Welk merk en waar gebruik je dit voor??
Ontsmettende zeep: Dettol? En ontsmettingsmiddel, is dit ook niet Dettol?
Oogzalf en oorzalf: Welk merk gebruiken jullie? Is dit voor ontstekingen?
Wie weer of er in maart in Frankrijk al teken zijn?
De vakantieperikelen beginnen alweer.
Groetjes
Ineke
Geplaatst: 02 feb 2011, 22:51
door Dinie
Wij zijn al een paar keer met de hond naar frankrijk geweest.
Ik neem niet al te veel mee. Indien nodig, kun je ook in Frankrijk spullen kopen.
Wat we wel meenemen:
Water (voor onderweg) In Frankrijk kopen we flessen water.
Tekentang
Eten (brokken)
Knoflook/biergist tabletten (tegen teken. Krijgt Yara al dagelijks)
En verder:
Denk aan de Rabiësenting. Deze moet minimaal 3 a 4 weken voor vertrek geënt zijn. Vraag naar een rabiëspenning bij de DA.
Wanneer je terugkomt van vakantie je hond een wormkuur (milbemax) geven. Dit voor/tegen hartworm, die voor komt in zuidelijke landen.
Ik zou er van uit gaan dat er al teken zijn in Frankrijk. Afgelopen jaar waren ze in Nederland al erg vroeg!
Dit zijn op dit moment dingen die me te binnen schieten.
Geplaatst: 02 feb 2011, 23:58
door Saskia.Bernadette
Geen paracetamol aan je hond geven!
Ik neem buiten hun eigen brokken (krijgen ze om de dag) en hun ligbedden niets bijzonders mee.
Gewoon van te voren middel tegen vlooien en teken geven, scalibor band ivm zandvliegjes en
achteraf Milbamax geven en na een maand of zo herhalen.
Fijne vakantie alvast.

Geplaatst: 04 feb 2011, 08:32
door Saskia
Wij nemen ook brokken, speeltjes en een bedje mee. En kluifbotjes enzo.
Meestal komt het erop neer dat we daar ook nog wel wat te knagen voor 'm vinden, maar ik heb graag voldoende bij me.
En brokken altijd wat extra. In 2009 zaten we bijna vast in Denemarken vanwege onze kapotte auto (die daar bleef

en wij met een andere auto terug kwamen)
En Benco reageert slecht op andere brokken. Dus hier altijd een dag of 2 extra, en dan blijken we altijd nog over te hebben
Idd van tevoren inenten, wormenpil erin en lekker op vakantie

Geplaatst: 04 feb 2011, 09:38
door Els
Ik neem zn eigen Barf mee voor de eerste dagen en koop ter plekke de rest.
Standaard een klein flesje dettol, altijd handig

en vertramil (honingzalf) voor oppervlakkige verwondingen. Verder billendoekjes van zwitsal voor zn oortjes (Max heeft heel snel vuile oren= gegarandeert oorontsteking bij hem) en verder ga ik ervan uit dat ze in het buitenland ook dierenartsen hebben.
Wel even een tekentang en tekenband (scalibor) halen voor de zekerheid. Better safe than sorry..
Geplaatst: 04 feb 2011, 10:04
door Ollie
Ik neem altijd best veel mee

, de praktijk wijst soms toch uit dat het niet altijd gemakkelijk is de juiste dingen te krijgen of je moet voor iets redelijks onschuldigs naar de DA gaan op vakantie. Dus is sleep het lekker mee. Wij een verbanddoos en Ollie zijn eigen tasje met o.a.:
Tekentang, betadine scrub, verbandje, sokje, schoentje, wondzalf, pilletje tegen de diarree, pijnstiller etc. Haal ik gewoon even bij de dierenarts.
Zo heeft Ollie wel eens zijn voetje stuk gehad, vaak schrammen, een een koudwaterstaart gehad of een hot spot. Dan is het best handig als je iets bij je hebt, al hangt het er natuurlijk wel vanaf naar wat voor een 'afgelegen' plek je gaat.
Geplaatst: 04 feb 2011, 13:58
door hjordans
Bedankt voor de reacties.
Maandag krijgt Nouchka de rabbies-enting. En een notitie in haar paspoort. Ik zal vragen of er een penning wordt gegeven.
Ze krijgt nu nog iedere maand een ontwormingskuur en vanaf maart ieder half jaar. Is dit voldoende of is het toch beter om milbamax te geven.
Vlooien/tekendruppels zal ik halen maar moet ze dan ook nog zo'n scalibor om??
Eten en drinken gaan er genoeg mee. Kluifjes en snoepjes etc ook.
Reisbench, mand, knuffels en speelgoed en kong ook (we mogen wel een aanhangertje aanschaffen

)
Enne met die vakantie komt het wel goed. We passen op het huis & bordercollie van vrienden met een grote afgesloten tuin met een bossig gedeelte + nog een grote vijver. Nu nog lekker weer. We zullen foto's

maken en op het forum plaatsen.
Groetjes
Geplaatst: 04 feb 2011, 14:23
door Saskia
owja, die nemen wij ook mee...
tekentang! (tick key met eigen logo

)
Ik heb zo'n lijstje in de pc staan wat er altijd meegaat op vakantie voor baas en hond, en elke vakantie wordt dat aangepast.
Dit staat erop:
"Riem kort +lang
Brokken
eet en drinkbak
speeltjes
kauwbotjes
tekentang
Poepzakjes
zwemvest
reserve halsband
tuig
heupriem
bench (ligt eraan waar we heengaan)
Geplaatst: 04 feb 2011, 14:34
door ursulinda
Ik neem idd de gebruikelijke dingen, eten, tekentang, pincet etc. mee maar ook altijd een eenvoudige reserveriem (jachtlijntje), grondpen en zijn borstel.
Fijne vakantie