Pagina 1 van 4
Sem heeft HD
Geplaatst: 07 mar 2011, 20:13
door kris
Ik ben afgelopen week met Sem naar de da geweest. Hij liep wat stijf na een weekje pension en nu wilde ik even weten wat er aan de hand was, mede omdat een familielid mij vertelde dat hun hond ook zo had gelopen en daarna was er hd geconstateerd. Ik had plannen om behendigheid met Sem te gaan doen dus wilde even zeker weten dat er niets aan de hand was. Ja op dat moment hoopte ik nog dat hij zijn heup had overbelast door het vele rennen en spelen.
Bij de da gaf hij veel pijn aan bij het strekken van zijn linker heup, mede door het verhaal van mij over de behendigheid heeft de da toen foto's gemaakt (zijn ook gemaakt toen hij 6mnd was toen had hij erg mooie heupen). Helaas kwam er uit dat hij HD heeft , gelukkig niet ernstig en er is ook nog geen artrose te zien (wat erg positief was volgende de da). Na het bekijken van de foto's nog besproken wat hier de gevolgen van zouden zijn en wat de mogelijkheden zijn wat betreft behandelen. Voor nu hebben we ontstekingsremmers gekregen tegen de pijn en voedingssuplementen om de gewrichten in goede conditie te houden (Sem valt af van het voer voor gevoelige gewrichten)en natuurlijk beweegadviezen. De da vertelde dat opereren geen optie zou zijn omdat hij voor een bekkenkanteling te oud zou zijn, ik ben op internet gaan zoeken en daar kwam ik de site van Sleewijk tegen, hier staan beschreven dat een bekkenkanteling uitgevoerd kan worden als er geen artrose is. Dit zou dan dus betekenen dat Sem eventueel geopereerd kan worden. Nu is mijn vraag heeft iemand van jullie ervaring met HD en dan wel/ niet opereren en/ of met een bekkenkanteling. Geeft een bekkenkanteling werkelijk de resultaten die zij op hun site aangeven (goed tot uitstekend)? Zijn er hier mensen al eens bij Sleewijk geweest?
Sorry voor het lange verhaal, maar we zijn erg geschrokken en willen even bekijken wat we het beste kunnen doen, ik ga van de week ook nog met de eigen da praten en eventueel bellen bij sleewijk of elders.
Geplaatst: 07 mar 2011, 20:21
door Lunatic
Mijn Luna had HD en heeft nu nieuwe heupen, ze kan en mag alles weer, er is niks meer van te zien
Bekkenkanteling werd mij afgeraden, dit omdat het bij honden die wat zwaarder kunnen worden het minder goed slaagt....... maar volgens mij heeft Yari hier van het forum een bekkenkanteling gehad, misschien kan ja haar eens een pb sturen.
Ik zou
niet naar Sleewijk gaan daar zit géén specialist, zoek een goede specialist op, het is een behoorlijke ingrijping en je wil wel dat dit goed gebeurt
Sterkte
Geplaatst: 07 mar 2011, 20:24
door sharon66057

Wat kl*te zeg...
Ik zou er eerst even naar laten kijken door een orthopedisch specialist, in Sleeuwijk voeren ze wel operaties uit maar niet door een orthopedisch specialist.
Ik heb zelf hele goede ervaringen met Y.Krooshof van dierenkliniek Kerkelanden in Hilversum, maar je zal vast nog meer tips krijgen.
Een specialist kan je vertellen wat de mogelijkheden zijn, je moet alleen wel om een verwijsbrief vragen bij je DA.
Heel veel sterkte

Geplaatst: 07 mar 2011, 20:31
door Jose
Jeetje.. Balen zeg!

Ik wens je heel veel sterkte..
Ik hoop dat je van iedereen goede tips gaat krijgen over wat te doen. Ik ga je die tips niet geven, want ik heb er geen ervaring mee (gelukkig)
Geplaatst: 07 mar 2011, 20:36
door Marieke
Jeetje wat rot zeg! Dat is toch nieuws wat je liever niet krijgt als honden eigenaar...
Ik sluit me wel aan bij mijn voorgangers en zoek met dit probleem een orthopedisch specialist op! Zij zijn hierop gespecialiseerd en hebben hartstikke veel ervaring!!
Succes, en sterkte met alles!!
Geplaatst: 07 mar 2011, 20:40
door yari
Jeetje, klote zeg dat er HD is geconstateerd...
Maar ik zou je wel aanraden een orthopedisch specialist met Sem te bezoeken. Regelmatig komen die toch met heel andere adviezen/bevindingen dan gewone dierenartsen.
In Sleeuwijk zit Walter Strikkers. Dit is ook een gewone dierenarts en geen orthopedisch specialist, alhoewel hij wel veel orthopedische operaties uitvoert.
Op de volgende site vind je veel info over het nut van een specialist t.o.v. een gewone dierenarts en tevens een lijst met alle specialisten van Nederland:
http://www.knmvd.nl/actueel/dierenartsspecialist" onclick="window.open(this.href);return false;
Mijn Yaartje heeft o.a. ook HD. Zij heeft met 9 mnd een bekkenkanteling aan haar rechterheup ondergaan. Het was een ontzettend zware operatie met een lange revalidatietijd, maar het resultaat mag er wezen!!! Ze heeft werkelijk nooit meer last gehad!! En ze is inmiddels alweer 9 jaar oud!
De orthopeed die Yaartje destijds geopereerd heeft (K.Crama) leeft helaas niet meer, anders had ik hem absoluut aanbevolen.
Alleen denk ik dat jouw Sem te oud is voor een bekkenkanteling. Dit wordt nl. doorgaans het liefst onder het jaar nog uitgevoerd. Maar goed, dat zou ik dus aan een orthopeed overlaten.
In ieder geval kunnen heupprotheses in principe bijna altijd. Maar goed, laat je goed informeren door een betrouwbare orthopeed, want lang niet altijd hoeven honden met HD geopereerd te worden.
Succes en hopelijk valt het mee uiteindelijk.
Hou je ons op de hoogte?

Geplaatst: 07 mar 2011, 20:43
door yari
Lunatic schreef:Mijn Luna had HD en heeft nu nieuwe heupen, ze kan en mag alles weer, er is niks meer van te zien
Bekkenkanteling werd mij afgeraden, dit omdat het bij honden die wat zwaarder kunnen worden het minder goed slaagt....... maar volgens mij heeft Yari hier van het forum een bekkenkanteling gehad, misschien kan ja haar eens een pb sturen.
Ik zou
niet naar Sleewijk gaan daar zit géén specialist, zoek een goede specialist op, het is een behoorlijke ingrijping en je wil wel dat dit goed gebeurt
Sterkte
Ik heb inmiddels al gereageerd zoals je kunt zien.

Geplaatst: 07 mar 2011, 20:52
door marielle75
Wat vervelend zeg!!
Onze hond had ook HD. Toen hij 3,5 was kwam dat aan het licht.
Operatie werd afgeraden. WE kregen alleen pijnstillers, waar hij misselijk van werd. We zijn toen ook met voedingssuplementen aan de slag gegaan. Ik heb geen ervaring met bekkenkanteling.
Toen hij een jaar of 7 was kwamen er andere pijnstillers/ontstekingremmers waar hij wel tegen kon. Hij is uiteindelijk bijna 13 jaar geworden!!
Maar ondertussen is er zoveel meer mogelijk als bij ons toen, dus ik kan je geen advies hierover geven. Wat ik je alleen wil laten weten is dat wij ook kapot van het nieuws waren en dat hij toch nog een hele mooie leeftijd gehaald heeft en niet veel last gehad heeft hiervan.
Sterkte.
Geplaatst: 07 mar 2011, 20:55
door kris
Bedankt voor de snelle reacties! Ik wil idd naar een orthopedisch specialist gaan, vandaar ook hier mijn vraag. Ga morgen eens de lijst met artsen bekijken en dan eventueel bellen. De bekkenkanteling is idd meestal onder een jaar, daarom wil ik nu ook snel zijn en niet over een half jaar te horen krijgen van was maar eerder gekomen!dan kunnen we onszelf ook nooit iets verwijten. Ik zal jullie in elk geval op de hoogte houden!
Het beste zou natuurlijk zijn als een operatie niet nodig is!
Geplaatst: 07 mar 2011, 20:57
door yari
Hmmm...ik zie nu trouwens pas dat je bekant een jaar geleden al klachten qua stijfheid/manken met hem had (
http://www.labradorforum.nl/viewtopic.p ... torder=asc" onclick="window.open(this.href);return false; )...
Er is je toen ook al tig keer geadviseerd een orthopeed te raadplegen, maar dat heb je toen niet gedaan helaas...
Je ziet nu zelf dat het waar is waar we voor gewaarschuwd hebben...dat een gewone DA nogal eens met andere diagnoses komt dan een specialist...
Heel sneu voor Sem. Hopelijk laat je 't beestje snel helpen...
Maar een bekkenkanteling kan voor 99% zeker niet meer als hij al een jaar klachten heeft...
Geplaatst: 07 mar 2011, 20:58
door yari
kris schreef:bekkenkanteling is idd meestal onder een jaar, daarom wil ik nu ook snel zijn en niet over een half jaar te horen krijgen van was maar eerder gekomen!dan kunnen we onszelf ook nooit iets verwijten.
Beetje dubbelzinnige opmerking...

Geplaatst: 07 mar 2011, 21:13
door kris
yari schreef:Hmmm...ik zie nu trouwens pas dat je bekant een jaar geleden al klachten qua stijfheid/manken met hem had (
http://www.labradorforum.nl/viewtopic.p ... torder=asc" onclick="window.open(this.href);return false; )...
Er is je toen ook al tig keer geadviseerd een orthopeed te raadplegen, maar dat heb je toen niet gedaan helaas...
Je ziet nu zelf dat het waar is waar we voor gewaarschuwd hebben...dat een gewone DA nogal eens met andere diagnoses komt dan een specialist...
Heel sneu voor Sem. Hopelijk laat je 't beestje snel helpen...
Maar een bekkenkanteling kan voor 99% zeker niet meer als hij al een jaar klachten heeft...
Ik heb dit topic niet geopend om verwijten te krijgen, heb het er al moeilijk genoeg mee dat Sem hd heeft. Op de foto's toen waren erg mooie heupen te zien geen twijfel geval ofzo! Hij heeft in de tussentijd ook geen last gehad dus eigenlijk niets wat op hd zou wijzen vandaar dat wij toen deze keuze hebben gemaakt!
Ik wil er nu ook zeker verder naar laten kijken en Sem laten helpen, wil ook het beste voor hem!
Ik wilde nu ervaringen horen van mensen die een hond met hd hebben. Als ik in de toekomst had kunnen kijken. En toen geweten had dat hij nu hd zou hebben, had ik het ook anders gedaan, maar daar doe je nu ook niks meer aan.
Geplaatst: 07 mar 2011, 22:06
door doggie
Ik vind het ook nogal vreemd dat er meteen weer met het belerende en beschuldigende vingertje wordt gewezen. Zo te lezen zijn er toentertijd foto's gemaakt van Sem waarop geen enkele afwijking was te zien. En dat is dan misschien bij een gewone DA geweest, maar je mag toch verwachten dat die wel een foto kunnen interpreten.
Het is zo makkelijk om iemand even snel te veroordelen op een forum, een beetje begrip zou misschien ook wel eens op zijn plaats zijn.
In ieder geval sterkte met Sem, hopelijk valt het mee en hoeft hij niet geopereerd te worden.
Geplaatst: 07 mar 2011, 22:06
door maria1
Zelf geen ervaring met HD, kan je dus niet adviseren, maar je zult hier veel advies krijgen.
Wel wens ik je sterkte met Sem.
Geplaatst: 07 mar 2011, 22:24
door margreet
Onze teef heeft ook HD D maar de specialist zei dat ze er heel oud mee kon worden en geen last van zou krijgen, welke graad HD heeft hij?
Wie heeft er foto's gemaakt?
Goeie orthopeed zit trouwens in Tilburg volgens mij.