Pagina 1 van 3

zwemmen hond

Geplaatst: 18 okt 2011, 16:17
door francis v
Wellicht stel ik nu een gekke (domme) vraag maar tot welke temperatuur laten jullie de labs zwemmen.

Ik ben namelijk daarstraks nogal uitgescholden door een oude man. Ik liep een loslooproute door mijn woonplaats. Paralel aan die route loopt een sloot. Ondanks dat ik riep neen!! floepte Bundels weer in die sloot vol met eendenkroost. Ik had zoiets van....ik laat jou daar even ploeteren aan de zijkant want dan leer je wellicht dan je moet luisteren. Bundels is een jonge hond en hopelijk was dit een leermoment. Er kon niets gebeuren want het is daar ondiep en staand op zijn achterpoten kwam Bundels al tot ver voorbij zijn borst uit het water. Het lukte hem alleen niet om dat extra sprongetje te maken om er uit te komen. Dus Bundels piepte half een keer en bleef naar mij kijken, zoals alleen labs dat kunnen doen, terwijl ik hem aanspoorde om eruit te komen.

Komt er een oude man uit zijn tuin...ben jij nog een hondenliefhebber??!! schreeuwend over het water. Ik nog in de verdediging het is een labrador..maar die man brulde er gelijk overheen....het water is veels te koud. En begon daarna nog meer dingen te roepen waar ik verder maar niet op in ben gegaan. Dus je raadt het al...ik heb me de rest van de wandeling behoorlijk boosgemaakt om die reactie van die man. Was in staat om naar die man zijn huis te gaan (gelukkig niet gedaan). Ik had gewoon geen reactie moeten geven.....wellicht is dat beter...zucht.

Bundels heeft een zeer dichte vacht die ook nog eens lang is. Toen ik naar hem toeliep kwam hij ineens zelf uit het water, schudde zich een paar keer uit en rende toen lekker verder.

Dus.....hoe koud moet het zijn voordat jullie jullie labs niet meer laten waterspetteren?

Ik ga nu maar een grote mok thee drinken misschien koel ik dan innerlijk af hahahha

Ben benieuwd naar de reacties.

Geplaatst: 18 okt 2011, 16:40
door Lupos
Nou voornamelijk als het water zo hard is dat ze er overheen kunnen lopen 8)
Voor de rest vind ik het geen probleem hoor :)

Geplaatst: 18 okt 2011, 16:45
door rimanime
Gaat hier ook het hele jaar door hoor :wink:

Geplaatst: 18 okt 2011, 16:48
door toscak
Het hele jaar. Bob springt er midden winter trouwens niet zo vaak meer in als de zomer.

Geplaatst: 18 okt 2011, 17:12
door dinodap
Lupos schreef:Nou voornamelijk als het water zo hard is dat ze er overheen kunnen lopen 8)
Voor de rest vind ik het geen probleem hoor :)
Haha hier ook! Maar als het zo koud is, dan laat ik hem zichzelf wel even los warm lopen.

Geplaatst: 18 okt 2011, 17:14
door monique1977
Het helejaar door zwemt lany ze heeft bananen in haar oren als ik langs een sloot loop. ze moet en zou het water in

Geplaatst: 18 okt 2011, 18:12
door Miske
Ol zit er ook altijd in en zeker als ze lang weg is geweest en weer hijgend terug komt gelopen ... Dan moet ze het water in, hoe koud dan ook ;)!

Geplaatst: 18 okt 2011, 18:55
door Roos
He wat een rotervaring met zo'n schreeuwlelijk.

Ik gooi nu geen balletjes of stokken meer, maar als ze zelf willen gaan dan mogen ze :)

Geplaatst: 18 okt 2011, 18:56
door Berdien
Van de fokker van Brent heb ik begrepen dat ze tot -17 kunnen hebben als het water dan tenminste nog vloeibaar is he....... Volgens mij geven onze bikkels niet om kou :)

Geplaatst: 18 okt 2011, 19:14
door Els
Het hele jaar door, alleen als er ijs ligt mag hij van mij niet maar hem maakt het niks uit. :)

Geplaatst: 18 okt 2011, 20:11
door irma
Die van mij hebben wel eens tussen het ijs gezommen. Ook wel eens een wedstrijd gehad in het vroeger voorjaar en dat er 's morgens nog ijs lag op het water. Alleen ervoor zorgen dat ze na het zwemmen niet stil komen te staan, dan goed afdrogen (of stevig door blijven lopen).

Geplaatst: 18 okt 2011, 20:32
door Dinie
Yara gaat ook het hele jaar door het water in. Als er ijs op het water ligt mag ze er niet in. Het is soms zo koud, dat het water aan haar haren vriest. :koud:

Geplaatst: 18 okt 2011, 21:04
door rocky1
:D Hier ook hoor, ze mogen van mij het hele jaar daar zwemmen waar het kan en mag! Alleen mogen ze het niet proberen als er ijs ligt en als de temp koud is gewoon niet stil gaan staan maar gewoon blijven lopen!!

Geplaatst: 19 okt 2011, 07:57
door phos4
die van mij is dit weekend nog gaan zwemmen uit eigen beweging. Hij dacht waarschijnlijk: "de zon schijnt dus zwemmen maar" :D


mijn vorige lab zwom vanaf dat het ijs gesmolten was...

Geplaatst: 19 okt 2011, 08:14
door margreet
Ben het met alle voorgaande sprekers eens ( en mijn labjes ook) :D