Pagina 1 van 1
Aanleren van wild apporteren
Geplaatst: 06 mei 2012, 08:20
door -kim-
Ik heb met mijn jongens beide jachttraining gedaan, maar met dummy's
Inmiddels ben ik daar mee gestopt in groepsverband en train ik gewoon lekker zelf met mijn jongens.
Ik heb er lol in en zij ook
Nu heb ik een eend gekregen van iemand en wil ik ze hier eens aan laten wennen.
Hoe moet ik te werk gaan en waar moet ik opletten , eerst het vasthouden van de eend erin krijgen en dan makkelijk apporten gaan oefenen ?
Geplaatst: 06 mei 2012, 09:29
door Lupos
Hebben ze ooit eerder wild gepakt?
Zo niet: leg het eens in de tuin en laat ze maar eens snuffelen, neigen ze het op te pakken, moedig je aan "goed zo, vast" en dan bij je roepen en laten afgeven.
Hebben ze al wel eens eerder wild gepakt, dan kun je het stuk gewoon in je training verwerken: dus een eend in plaats van een dummy.

Geplaatst: 06 mei 2012, 10:48
door -kim-
Dankjewel Dorien.
Ze hebben nog niet eerder wild gepakt.
Heb de eend uit de diepvries gehaald, dus als hij ontdooit is eens kijken of ze het willen pakken

Geplaatst: 06 mei 2012, 11:12
door Lupos
-kim- schreef:Dankjewel Dorien.
Ze hebben nog niet eerder wild gepakt.
Heb de eend uit de diepvries gehaald, dus als hij ontdooit is eens kijken of ze het willen pakken

succes!

Geplaatst: 08 mei 2012, 06:57
door mariska1972
kim dat komt allemaal goed en als het niet lukt ben je hier altijd welkom dan zal ik jou helpen!!!!!!!
gr mariska
Geplaatst: 18 mei 2012, 14:30
door -kim-
Bedankt voor het aanbod Mariska
Even dan de update hoe het gaat.
Mexx blijft bij proberen vast te pakken en aan de eend duwen. Had van hem wel anders verwacht aangezien hij behoorlijk fanatiek is, maar hij is natuurlijk 5 en heeft nooit wild gepakt.
Als ik het hem geef, houd hij het wel heel even vast.
En dan Bear, die vind het geweldig, met een dummy is hij niet zo fanatiek. Maar met de eend vind hij het super. Zal eens kijken of ik de foto's straks geplaats krijg. Pakte hem na even snuffelen meteen op en kwam hem brengen.
Leuk om afwisseling in mijn training te krijgen , dus we gaan proberen afentoe aan een konijn, duif, eend of iets dergelijks te komen
