Ik kom al jáááren bij Wil. Ben er begonnen met oma Tinkle, zo´n 14 jaar geleden en heb er achtereenvolgens al die jaren met Cayenne, Gimmick, Pippi en nu Dazzle getraind.
De beginnersgroep traint eerst op het eigen terrein, bij goed weer op het veld, bij slecht weer in de trainingshal (echt een luxe die hal!). Op de school is ook een kantine. Ze hebben ook een eigen stukje bos op 5 minuten rijden van de school, alleen nu in de horzeltijd is dat geen doen daar.
Als de beginnersgroep niet zo heel erg beginnend meer is, ga je op locatie trainen. Dat kan overal zijn.. vaak in de Brand in Den Bosch of in Vught bij de gevangenis, maar ook op andere locaties. Op locatie is er altijd watertraining bij. De groepjes zijn maximaal 10 honden, maar meestal veel minder.
De sfeer in de groepjes is altijd gezellig. Ook op locatie is er altijd wel iemand die voor koffie en koek zorgt. Wat mij altijd opvalt, is dat mensen vaak jarenlang blijven hangen. Ik kom er al zo lang, maar train nog steeds samen met mensen uit het begin. Als die een nieuwe hond hebben, komen ze weer terug, net als ik

Alleen als jehoger dan B1-niveau wil komen, zal je op een gegeven moment ergens anders moeten gaan kijken, dan houdt het bij Wil wel zon beetje op.
De aanpak is eerlijk. Niet flauw, maar wel uitgaande van een positieve aanpak met veel belonen. Als een hond er echt een potje van maakt, worden er wel maatregelen genomen. Dan gaat hij aan de lange lijn of worden er helpers ingezet om hem met een boze GRRRRRR van snode plannen af te houden, of om vlug de dummy weg te halen zodat hij geen succes heeft na een foute actie e.d. In eerste instantie moet je zelf je hond zo veel mogelijk helpen door bijv. de afstand tot het apport te verkleinen, of een eindje met hem op te lopen of hem te ´blokken´ e.d. Wil beschikt door haar ervaring over een uitgebreide trukendoos en ook de cursisten helpen elkaar met raad en daad, is mijn ervaring.
Dit is mijn persoonlijke mening, voor wat ie waard is

Anderen hebben misschien heel andere ervaringen. Er zitten nog enkele mensen van het forum bij Wil, of hebben er gezeten. Misschien dat die je ook iets kunnen vertellen
Enne... Dorine: Brix is een teefje, dus een
halfzusje van Juna
Hanneke[/b]