Het kan een hulpmiddel bij het trainen zijn om het trekken af te leren, maar je moet er wel mee leren werken. Je mag dan zelf nooit aan de lijn trekken. De hond corrigeert zichzelf als het ware en dat moet voldoende zijn. Anders zou er nog nekletsel op kunnen treden.
Trekken afleren is een proces van volhouden, altijd consequent zijn. Hond trekt, jij staat stil en kijkt niet naar de hond -alleen uit je ooghoeken- ook niets zeggen. Zodra de hond aandacht voor jou heeft een stembeloning en als de lijn dat slap hangt weer gaan lopen.
Gaat het goed; koekje erin!!!
Volhouden in alle situaties, dan gaat het op den duur beter. En dan heb je ook geen hulpmiddelen als een GL of een halti nodig.
Ook omdraaien zonder een woord te zeggen de andere kant op lopen, hond meetrekken. Werkt hetzelfde. Aandacht voor jou is aandacht voor de hond. Mooi meelopen zonder trekken is koekje erin. Labradors doen veel voor een stukje eten.
Elke dag twee of drie keer 5 minuten oefenen levert betere resultaten dan achter elkaar een kwartier.
Eerst oefenen in een omgeving zonder afleiding. Daarna steeds meer afleiding inbouwen.
Je zult zien dan gaat het steeds beter hoor.