Pagina 1 van 1
waarschuwing
Geplaatst: 23 nov 2012, 00:13
door Nelleke 50
Vanmiddag lekker wezen wandelen in het bos 2 km van ons vandaan.
Wie komen we tegen in het bos?
De boswachter en we kregen een waarschuwing omdat de hond daar niet los mag lopen. Hij heeft naam, adres enz op geschreven en de volgende keer een bekeuring.
Balen!!!
Wij wonen op de Veluwe, heel veel bos en nergens mag de hond los lopen.
Het dichts bij zijnde losloop gebied is 10 km bij ons vandaan.
Heb de gemeente hier over al eens een brief geschreven, zonder resultaat.
Vorig jaar hebben ze wel voor veel geld een viaduct laten bouwen waar het wild over heen kan lopen...
Heb ik het nog niet eens over de hondenbelasting gehad met de heren van de gemeente.
Geplaatst: 23 nov 2012, 07:46
door AnjaS
Zeker balen!
Hier mogen ze eigenlijk ook niet los lopen...
maar ik ga eigenlijk langs de uiterwaarde lopen, gelukkig nog niet iemand tegen gekomen om te bekeuren..
Succes, misschien kan je met meerdere hondenbezitters tot een plan komen bij de gemeente..
Geplaatst: 23 nov 2012, 08:41
door roef
zeker balen,maar door dat steeds meer hondenbezitters het voor goedwillende hondenbezitters verpesten,vrees ik dat het aantal losloopgebieden eerder minder wordt dan meer
bij ons in het bos geld ook een lijngebod maar dat wordt massaal overtreden,deze zomer zijn er zoveel jonge dieren dood gebeten echt aso!!

en dan heb ik het nog niet eens over het losgeslagen spul dat in het weekend de bossen terroriseerd

springen tegen iedereen op met hun baggerpoten etc etc
een boswachter ziet niet of jij je hond goed onder apel hebt staan,dus helaas moeten dan de goede onder de kwaaien lijden
in de lente en zomer pak ik dan ook mijn biezen en loop ergens anders met de honden(al was het dan alleen al tegen de teken

)...in de winter loopt ook roef los in het bos,Hidde blijft dan echt nog aan de riem

Geplaatst: 23 nov 2012, 10:46
door Terra5
Ik kan me voorstellen dat het balen is. Maar ik woon ook op de Veluwe en ik heb dan de mazzel dat ik bij een losloopgebied woon. En toch laten mensen hun hond hier ook aan de andere kant van het hek loslopen, ik vind dat zelf echt niet kunnen..
Hier loopt gewoon zo veel wild. 4 weken geleden heeft een vriendin van mij een jong zwijntje gevonden, gebeten door een hond.. Zodanig verwond dat de boswachter het zwijntje moest doodschieten.. En echt iedere hondeneigenaar die ik daar tegenkom en die ik waarschuw voor het wild, zeggen allemaal "die van mij doet dat niet".. Toch erg sneu voor dit zwijntje en voor het reetje van een paar maanden daar voor

En ook sneu voor de boswachter die een gewonde hond moet ophalen in het bos, omdat die ineens oog in oog stond met een zwijn en ja, dat zijn dus altijd gevallen met loslopende honden.
Behalve het risico dat een hond dus wel wild grijpt, gaan honden vaak van de paden af. Dit verstoort het wild ook en zullen daardoor minder veilige plekken hebben. En ik vind ook dat als jou hond wel onder appel staat, je toch een slecht voorbeeld geeft. Ik merk dat hier bijvoorbeeld in de vakanties, veel mensen (toeristen) laten hun hond dan vervolgens loslopen waar het niet mag. Want "iedereen doet dat, waarom zou ik de braafste zijn?".
Van mij mag de boswachter hier veel vaker rondrijden en bekeuringen uitschrijven

Mijn buurman is boswachter en als je hoort wat hij tegen komt en hoort van collega's..
Ik woonde tot een aantal jaar geleden in de Randstad en daar is het vrij normaal dat je wel 15 minuten (en langer) moet rijden voordat je bij een plek bent waar de hond lekker los kan lopen in een mooi gebied. Maar ik ben het met je eens dat er wel een paar meer plekken aan de randen van de Veluwe als losloopgebied mogen worden aangemerkt

Geplaatst: 23 nov 2012, 12:19
door Nelleke 50
Terra, je hebt wel gelijk.
Maar het meeste wat me dwars zit is, dat hier veel bos is en geen losloopgebied.
Uit ons dorp lopen vaak mensen met honden in dat stuk bos waar wij dus een BOA [ geen boswachter, of is hetzelfde?} tegen kwamen gisteren. Zelf was ik er een hele poos niet geweest omdat ik er al eens eerder{!} een waarschuwing had gehad. Men zei dat de BOA er niet meer rond reed, dus een paar keer per week ging ik daar weer lopen.
Tot gisteren dus.
Na mijn eerste waarschuwing was ik ook van plan om iets samen met anderen voor elkaar te proberen te krijgen bij de gemeente. Toen heb ik alleen die brief geschreven. Toch nog maar iets anders gaan proberen.
Geplaatst: 23 nov 2012, 14:32
door Nino&Toosje
Hier veel duingebied, waar ook geen honden mogen loslopen. Nu hebben ze een ander "bosje" opengesteld voor honden, nadat heel veel mensen hiervoor gepleit hadden. Het is weliswaar niet groot, maar een rondje van 3/4 uur is mogelijk. In ieder geval kunnen ze daar lekker rennen en snuffelen. En daarnaast heb ik natuurlijk ook het strand dat nu open is voor honden, maar ook daarvoor moet ik 10 minuten rijden.
Ik was trouwens laatst op het Leesten. Op een zondag, nou nooit meer.
Ik geloof dat er alle honden uit de omgeving werden uitgelaten. Als je al een parkeerplaats kreeg, had je nadien dik een half uur nodig om er weg te komen. Maar zoiets is verder wel goed geregeld, Het hele gebied waar honden los mogen is helemaal omheind. En dat is wel weer heel prettig. Dus wel een optie voor een door de weekse dag, alleen niet voor mij, ik woon er te ver vandaan.
Geplaatst: 23 nov 2012, 15:37
door Wil enCo
Ik woon ook op de veluwe en ben ook al eens aangesproken door de boswachter. Waar ik dan loop vind hij geen probleem,als je op de zandweg blijft. Maar dat van de paden afgaan met een loslopende hond ,dat moeten we niet doen. En ik geef hem ook gelijk en doe dat ook echt niet meer.
misschien weten jullie nog mijn topic van dat zwijn dat achter ons aan kwam? brrr en dat was nog in het losloopgebied.wist dat zwijn ook niet.
Co vind het trouwens helemaal niet erg om aan de flexlijn te zitten ,das toch zeker 7 meter .prima toch?
heb je altijd je hond in en bij de hand.
Geplaatst: 23 nov 2012, 23:41
door Nelleke 50
Kan me dat verhaal van dat zwijn wel herinneren. Sinds dien ben ik ook bang dat we een zwijn tegen komen. En volgens mij voelt Laika dat ook aan. Soms doet ze ook heel zenuwachtig in het bos. Ook in dat BOA bos. Zelf liep ik daar eerlijk gezegd ook niet zo rustig, bang dat ik de boswachter tegen zou komen.
Vanmorgen was ik in een ander losloopgebied, lag er een enorme boomstronk. Daar durfde ze dus echt niet langs. Ik liep maar gewoon door, ik wilde niet toe geven om haar te halen oid. Laika blaft bijna nooit, 1x per half jaar, begon ze te blaffen. Ik had eerst niet eens in de gaten dat zij het was die blafte.
Wellicht is dat een ander onderwerp: best wel bang zijn.
Geplaatst: 24 nov 2012, 14:42
door Johan84
In de gemeente Amsterdam is het zo dat je hondenbelasting betaalt voor het aanleggen en onderhouden van losloop gebieden (niet dat ze daar ook maar iets aan doen, behalve een paaltje plaatsen dat je hond er los mag (LANGS EEN DOORGAANDE 50km/h WEG, maar dat is een andere discussie)
Dus ik vind het vreemd om te lezen dat je hondenbelasting moet betalen, maar nergens los met de hond kan...
roef schreef:dan heb ik het nog niet eens over het losgeslagen spul dat in het weekend de bossen terroriseerd

springen tegen iedereen op met hun baggerpoten etc etc
Nou loop ik nooit op de Veluwe, maar je hebt zojuist mijn hondje omschreven

Ik loop hier altijd, waar het mag, los met haar, maar ze kan haar enthousiasme nog niet altijd bedwingen.
In Frankrijk heb ik haar altijd aan de lijn gehad als we in het bos liepen, veel te bang in eerste instantie dat er iets zou gebeuren, maar ook dat ze in een vreemde omgeving misschien toch wat nerveus zou zijn.
Vannacht 3,5 uur in het Flevopark in Amsterdam met haar los gelopen, lichtjes om haar billen en aan de wandel (de wandeling had eigenlijk max 2 uur moeten duren)
Ze gaat zich wel steeds beter gedragen met het tegenkomen van mensen en het is ook geen vaste prik meer dat ze iedereen bespringt, maar onder apel staat ze zeker nog niet, daar werken we nog aan
Geplaatst: 24 nov 2012, 17:35
door roef
Johan84 schreef:
roef schreef:dan heb ik het nog niet eens over het losgeslagen spul dat in het weekend de bossen terroriseerd

springen tegen iedereen op met hun baggerpoten etc etc
Nou loop ik nooit op de Veluwe, maar je hebt zojuist mijn hondje omschreven

Ik loop hier altijd, waar het mag, los met haar, maar ze kan haar enthousiasme nog niet altijd bedwingen.
en dat is dus de reden dat ik Hidde in drukkere stukken aan de riem heb
voor dat we honden hadden,was onze grootste ergenis als we een wandeling door het bos of park maakten de honden die tegen ons op sprongen of de kinderen de stuipen op het lijf joegen
echt aso vonden we dat en nog wel eigenlijk..want een losloopgebied betekent niet dat je honden hun absolute gang maar kunnen gaan.
dus zo lang Hidde nog steeds even gaat buurten bij wandelaars of joggers(hij springt gelukkig niet

) houdt ik hem aan de riem.
niet iedereen vindt Hidde de meest schattige rimpelkop ter wereld

Geplaatst: 24 nov 2012, 18:21
door Johan84
Ik probeer haar natuurlijk bij mij te houden, ze is nog volop aan het leren en het gaat ook vrij goed, maar als er iemand om de hoek van een bosje komt (met hond) dan ben ik te laat met haar terug halen.
Lara springt helaas wel en hoog ook :s
Ik ben het met je eens dat in een losloop gebied niet alles moet mogen met honden, maar ik ben simpelweg soms te laat met het voorkomen van dat zoiets gebeurt
Geplaatst: 24 nov 2012, 21:30
door Elly H
Gelukkig hebben we hier genoeg plekken waar ze los mogen lopen en ook valt het tegenwoordig (gelukkig) wel mee met het tegen mensen opspringen.
Het grootste probleem met loslopen vind ik nog altijd het POEP eten!

Gatverrrrdegatverrrr......

En dan eigenlijk nog meer vanwege dat ze ervan aan de diarree kunnen gaan dan het vieze...