Pagina 1 van 1

Gebitsreiniging onder narcose

Geplaatst: 26 nov 2012, 18:07
door Jol
Onze Saar, 13½ jaar oud, krijgt morgen een gebitsreiniging onder narcose. Vorige week gingen we met haar naar de DA om een nageltje te laten knippen dat erg lang was, en gezien haar leeftijd deed de DA een kleine check-up. Toen hij haar in de bek keek schrok hij toch behoorlijk :shock: . Als we hier nu niets aan laten doen, krijgt ze op korte termijn w.s. last van kaakontsteking of andere ontstekingen, omdat in haar bek erg veel bacterien zitten. Als de bacterien in het kaakbot gaan zitten, zal ze daar veel pijn van krijgen. En dat is natuurlijk iets wat we niet willen.
Ook vroeg hij of Saar onlangs zonder reden wel eens gebraakt had en ja... dat is inderdaad zo. De bacterien die in haar bek zitten krijgt ze namelijk ook binnen als ze slikt en dat kan de maag/darmen weer irriteren.
Dus: we hebben besloten het morgen gewoon te laten doen.
3 maanden geleden ging ze ook al onder narcose vanwege een operatie aan 3 tumortjes bovenop haar mooie koppie :wink: , en daar herstelde ze heel erg snel van; na een paar uur stond ze alweer op haar poten en begroette me al kwispelend toen ik thuis kwam.
Maar ja, narcose bij ons oudje blijf ik spannend vinden.

Groetjes,
Jolanda

Geplaatst: 26 nov 2012, 18:13
door Bowie
Ik kan me goed voorstellen dat de narcose spannend is met Saar's leeftijd.
Ik zal morgen aan jullie denken en duimen dat alles voorspoedig mag verlopen en Saar erna weer vlot opknapt.
Sterkte!

Geplaatst: 26 nov 2012, 18:15
door Miske
Ik duim!!!

Geplaatst: 26 nov 2012, 21:18
door speurneus carola
narcose vind ik beetje drastisch voor die leeftijd nog, een roesje zou genoeg kunnen zijn er wordt immers niet gesneden is alleen om de hond rustig te houden enne hemel dat niet te veel op.... dit zat er 3 mnd geleden ook al dus hadden ze dat gelijk kunnen doen

Geplaatst: 26 nov 2012, 21:52
door pebi
ach lieve Saar ,hoop dat alles snel voorbij is voor jullie.

Geplaatst: 27 nov 2012, 06:55
door Roos
speurneus carola schreef:narcose vind ik beetje drastisch voor die leeftijd nog, een roesje zou genoeg kunnen zijn er wordt immers niet gesneden is alleen om de hond rustig te houden enne hemel dat niet te veel op.... dit zat er 3 mnd geleden ook al dus hadden ze dat gelijk kunnen doen
Ben het helemaal met jou eens!



De afspraak zal nu wel doorgaan neem ik aan, sterkte met jouw ouwe dametje.

Geplaatst: 27 nov 2012, 14:06
door speurneus carola
staat in mijn tekst dat moet zijn da= dierenarts

Geplaatst: 27 nov 2012, 15:16
door bubbles
Is het al klaar? Ben benieuwd hoe het ging...

Geplaatst: 27 nov 2012, 17:02
door pebi
ik ben ook benieuwd.

Geplaatst: 27 nov 2012, 19:16
door Jol
Nou, het zit erop hoor en alles is prima gegaan. Mijn man is erbij gebleven totdat Saar onder narcose was. Ze zijn 3 kwartier met haar bezig geweest en rond half 2 kon ze alweer gehaald worden.
Saar kijkt nog wat duf uit de oogjes, maar is alweer op de poten en even uit geweest. :)
We zijn blij dat we het toch hebben laten doen, om erger te voorkomen. En ze heeft weer een fijne 'Hollwood-smile' :D

Bedankt voor jullie reacties.

Jolanda

Geplaatst: 27 nov 2012, 19:25
door pebi
wauw een hollywood smile nog wel. zal Bimmel maar niet laten horen hoe knap ze geworden is :lol: fijn dat het er weer op zit Jolanda.

Geplaatst: 27 nov 2012, 19:38
door Bowie
Fijn dat alles goed is gegaan en ze alweer op de poten en uit is geweest.

Geplaatst: 27 nov 2012, 23:34
door speurneus carola
fijn dat het toch goed gegaan is :klasse:

Geplaatst: 30 nov 2012, 07:38
door Jol
speurneus carola schreef:fijn dat het toch goed gegaan is :klasse:
Dank je :) . Ik heb het zeker niet onderschat hoor :wink: en we hebben er goed over nagedacht of we het zo wel zouden doen. We weten wat de risico's kunnen zijn. Maar Saar loopt weer rond alsof er echt niks gebeurd is :) en vliegt met haar schoongemaakte en gepolijste gebitje met nóg meer lab-enthousiasme op haar brokken af :D .
We genieten volop van ons oudje :verliefd1: