Gentle leader

Vragen over de opvoeding van je Labrador? Plaats ze hier.
sedeka

Gentle leader

Ongelezen bericht door sedeka »

Kane heeft sinds een week of 5 een gentle leader om,omdat hij ontzettend trekt.
Nu is mijn vraag aan jullie,hij blijft protesteren om de gentle leader om te doen,en zodra we buiten lopen lijkt het wel alsof hij depressief is.
Ik heb de gentle leader eerst aan Kane laten zien en ruiken,toen eens omgedaan met behulp van een koekje en toen dit goed ging,gewoon riem pakken omdoen en gaan wandelen.
Maar dit gaat niet goed,meneer is nu zover dat als ik de riem pak,kane weg rent in zijn mand gaat liggen en niet mee wil.
Ik ben in het begin alleen met de pup gaan lopen,en kane daarna uitgelaten,en ook dan wil meneer niet mee,of je nu met koekje ,positief,blij maakt niet uit hij wil de gentle leader niet om.
Doe ik nu alleen zijn halsband om,dan is hij buiten niet te houden,trekt eet constant poep en luisterd voor geen meter.
Heeft iemand van jullie tips?
De gedragstherapeut vertelde me dat dit vanzelf over ging,maar het gedrag word alleen maar vervelender.
Alvast bedankt!

Groetjes Sas en poot van kane en Tessa
-kim-
Speurneus
Speurneus
Berichten: 2952
Lid geworden op: 19 sep 2007, 19:15
Locatie: Stein

Ongelezen bericht door -kim- »

Ik vind het dus zielig, want door dat ding vind hij wandelen niet meer leuk :(

Sowieso moet je hem er eerst beter in huis aan laten wennen, maar ik zie hier ook zo vaak honden die constant aan dat ding lopen te schuren en proberen af te krijgen.

Maar ik zou zelf ervan af stappen en een andere methode proberen, al eens een u-lead geprobeerd ?

Een Gentle leader zal sowieso niet alle problemen oplossen die je zegt dat hij heeft als hij een halsband om heeft, poep eten en luisteren zal toch echt een kwestie van heel veel trainen zijn.
groetjes Kim , pootje van Mexx, Bear en JC

:blondkopje: Charlie (v.d. Leeda) ( † 24-12-2007, voor altijd in ons hart) 31-3-1994
:bruinkopje: Mexx ( Tresor du taillis madame x Shallow bay v. Janslust )22-03-2007
:blondkopje: Bear ( FAIR-COURT Play It Again )12-03-2009
:zwartkopje: JC ( Jill's Summer Breeze of Sir Geof ) 2-9-2013
renate
Speurneus
Speurneus
Berichten: 2197
Lid geworden op: 13 feb 2009, 08:43
Locatie: Rijen

Ongelezen bericht door renate »

Hier lopen ze ook met een gentle leader.
Dit hebben we heel rustig aangeleerd.
Eerst laten ruiken, dan om doen ( zonder vast maken ) met een snoepje en meteen weer af. Zodra dat goed ging langer om gedaan en belonen. Zodra dat goed ging vast gemaakt, snoepje en weer af gedaan. En dan steeds de tijd dat die aan is uitgebreid.
Beide heren vinden het niet vervelend om ermee te lopen. Ze lopen net zo vrolijk mee als zonder alleen kan ik ze nu beide goede vasthouden zonder mee getrokken te worden als ze ergens perse heen willen.

Ik ver moed dat je te snel bent gegaan en dat Kane het daardoor als naar ervaard.
Misschien is de maat niet goed en zit hij te strak waardoor het wrijving geeft.
Ik heb 2 gl met een zachte rand op de neus.
Ik zou eerst kijken of de maat wel echt goed is enzo ja helemaal opnieuw beginnen met aanleren.
Pixie
Kleine hondenneus
Kleine hondenneus
Berichten: 165
Lid geworden op: 21 nov 2012, 15:35
Locatie: Antwerpse Kempen

Ongelezen bericht door Pixie »

Ik ben zelf niet zo'n fan van de gentle leader, omdat je toch een soort van 'druk' uitoefent op de snuit. Ik probeer liever op een andere manier mijn doel te bereiken. Ik zie ook vaak honden die bij elke stop tijdens de wandeling, de gentle leader proberen af te schuren. Dan denk ik inderdaad: vinden ze het nog wel fijn om te wandelen?

Ik heb net in een ander topic uitgelegd hoe wij met succes hebben aangeleerd om niet te trekken. Het kan ook zonder hulpmiddelen ;-) (maar dan heb je wel veel geduld nodig...).
Elly H
Speurneus
Speurneus
Berichten: 3977
Lid geworden op: 10 mei 2003, 14:45
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Ongelezen bericht door Elly H »

-kim- schreef:Maar ik zou zelf ervan af stappen en een andere methode proberen, al eens een u-lead geprobeerd ?
Die gebruiken wij voor Bowie ook. Helemaal perfect! :applaus:
Afbeelding

:bruinpootje: Jessy 10-07-2002 / 22-04-2017
:bruinpootje: Bowie 31-12-2004 / 23-01-2017
Nancy
Middelgrote hondenneus
Middelgrote hondenneus
Berichten: 317
Lid geworden op: 18 sep 2012, 08:28

Ongelezen bericht door Nancy »

Joris heeft hem ook gehad, voor het trekken en het was een drama! Ipv dat hij me vooruit trok, deed hij geen stap meer...

Alles geprobeerd: langzaam laten wennen, eerst alleen binnen of alleen tijdens het eten, met een botje binnen, maar dat werd allemaal genegeerd en hij heeft echt alles over voor eten!
Hij zag er diep ongelukkig uit met dat ding en in plaats van te snel vooruit, kwamen we helemaal niet vooruit. We hebben het trainen om aan dat ding te wennen 6 weken volgehouden en toen was ik er wel klaar mee.

Dan maar goed aangeleerd naast te lopen (heeeel veel oefenen) en dat gaat nu uitstekend. Het is nog steeds zo dat hij geen vrienden tegen moet komen, dat ging eerst wel beter, maar nu doet hij weer mee met pupperd Jonas die het allemaal nog steeds niet zo goed snapt.
De clou blijft bij hen beiden dat ik moet zorgen dat ik alles eerst zie, dat maakt het voor mij makkelijker om preventief te handelen. :D
rimanime
Speurneus
Speurneus
Berichten: 11652
Lid geworden op: 07 feb 2004, 21:12
Locatie: zo'n 600 km boven Parijs

Ongelezen bericht door rimanime »

Er wordt met regelmaat gewaarschuwd dat als je een gentleleader wil gaan gebruiken, je dit aanleerd onder deskundige begeleiding. Niet alleen kan je lichamelijke schade aanrichten, maar zoals je nu leest ook geestelijk .
Afbeelding

Dank je wel Monika voor deze prachtige banner......

:zwartkopje: Lola; Call me Rainbow v/h Hakkershof 28-8-2003-------R.I.P 20-07-2017
:blondkopje: Action; Chelbo v/h Hakkershof 9-6-2002---- R.I.P 30-10-2012
:bruinkopje: Cooper; Rembrandt 18-6-2008


Een dag niet gezwommen is een dag niet geleefd
( al denkt Cooper daar anders over)
Plaats reactie