Pagina 1 van 1
					
				14 dogtricks
				Geplaatst: 29 jun 2013, 12:09
				door Marielle
				
			 
			
					
				
				Geplaatst: 29 jun 2013, 13:16
				door M_n_q_e
				Hé leuk (en knap)!
Hoe heb jij het aangeleerd om vanuit de af naar een zit te gaan (niet op afstand)? 
Op cursus leerde ik dat de zit vanuit staan en de zit vanuit af twee verschillende zitten zijn (merkwaardige zin..) en de hond deze dus apart moet aanleren. Ik heb die ene zit nooit gebruikt maar nu ik het filmpje zo zie is dat wel leuk om erin te 'gooien'.
Gewoon snoepje boven de neus houden bij af en dan naar een zit leiden?
			 
			
					
				
				Geplaatst: 30 jun 2013, 09:51
				door Marielle
				Zit vanuit af is inderdaad heel anders voor een hond dan zit vanuit staan.
Hoe ik het getraind heb weet ik eigenlijk niet.. 
Denk eerst met een brokje en een duidelijk handgebaar, daarna brokje weg en alleen nog het handgebaar. Ik maak meer gebruik van gebaren dan stem commando's.
Nu ik erover nadenk is mijn zit-vanuit-staan gebaar wel anders/kleiner dan zit-vanuit-af. Zit-vanuit-af vind Turbo wel lastiger dan zit-vanuit-staan.
Ben benieuwd of Turbo het begrijpt wanneer ik het zit-vanuit-staan gebaar geef wanneer hij in de af ligt.. Anders hebben we weer een paar leuke trainingssessies 
 
Het zou ook kunnen dat ik de 'touch'(neustarget) gebruikt heb voor het af-naar-zit. 'Touch' gebruik ik ook veel om trucjes aan te leren.
Er zijn natuurlijk meerdere manieren om een trucje aan te leren.
 
			
					
				
				Geplaatst: 30 jun 2013, 11:49
				door Roos
				Knap hoor hoe jullie dat samen doen 

 
			
					
				
				Geplaatst: 30 jun 2013, 18:39
				door Bowie
				Echt leuk om te zien!
			 
			
					
				
				Geplaatst: 30 jun 2013, 18:45
				door Cissy
				
			 
			
					
				
				Geplaatst: 01 jul 2013, 09:39
				door Marielle
				Dank jullie wel..   
