Pagina 1 van 1

Broeiplekjes of hoe het ook mag heten

Geplaatst: 14 aug 2013, 16:36
door HennyH
Spirit heeft last van rode plekjes op plaatsen waar zijn vacht langer nat blijft. Een soort broeiplekjes zeg maar of misschien heet het wel anders. Het zit onder zijn oksels, naast zijn ballen en in de liezen. Ze zijn na het zwemmen vaak weer wat vuriger.

Ik had al uienzalf geprobeerd maar daarvan werd het niet beter. Ik smeer er nu Sudocreme op, dat is creme voor o.a. babybilletjes en dat werkt goed. Toch zijn de plekjes na het zwemmen (in stromend water) weer wat roder.

Zijn er meer labjes die dit probleem hebben? Mijn vorige honden hadden er geen last van. Het is niet zo ernstig dat ik vind dat hij er medicijnen voor moet hebben dus ik ben nog niet bij de DA geweest.

Geplaatst: 14 aug 2013, 16:55
door speurneus carola
dat moet je er eens eerst opsmeren en dan gaan zwemen, dan is die plek afgesloten van het water, of je zou vaseline erop moeten smeren, dat is echt vet

Geplaatst: 15 aug 2013, 20:56
door Monique
Ja, Rudy heeft dit ook wel eens, ik droog die plekjes extra goed af na het zwemmen, verder doe ik er eigenlijk niets aan.
Ik moet zeggen dat het de laatste tijd erg goed gaat, geen plekjes meer gezien (misschien doordat hij nu alleen op kvv zit?)

Geplaatst: 15 aug 2013, 22:09
door Bowie
De lab van een vriendin had het ook af en toe.
Als hij hier logeerde en ik het zag sprayde ik er wat calendulan wondspray op, het rode verdween dan altijd snel.

Geplaatst: 16 aug 2013, 13:47
door renate
Basco heeft het ook na het zwemmen. Ik smeer er ook altijd sudocreme op.
Ga eens uiercreme erop smeren voor het zwemmen is ook vet en heb ik in huis. Kijken of het werkt.

Geplaatst: 17 aug 2013, 14:00
door Kay
Hier niet herkenbaar bij beide blondies

Geplaatst: 17 aug 2013, 14:11
door Roos
Ik ken het ook niet.

Geplaatst: 18 aug 2013, 12:43
door corretje
Diezel heeft er ook wel eens last van. Maar ik droog hem altijd goed af. Zeker in de liezen en oksels en zijn nek/hals. Dat zijn echt van die broeiplekken. Kira heeft het heel erg onder haar bek/hals. Als zij gedronken heeft blijft het ook lang nat. Zelfs afdrgen helpt niet goed. Zomers gaat het smetten en scheer ik het weg. Dan kan de huid beter ademen.

Geplaatst: 18 aug 2013, 17:48
door HennyH
Ik ben blij te lezen dat meer honden daar last van hebben. Je denkt al gauw dat je hond iets abnormaals heeft maar gelukkig van niet. Op dit moment heeft hij er even helemaal geen last van dus de sudocreme werkt beter dan iets vettigs denk ik.

Geplaatst: 31 aug 2013, 00:04
door JongM
Nou wij hebben Denzell donderdag gehaald van logeer adres. Ook hij zit met veel licht rode plekjes in de liezen, rondom het plek met minste haar?! (Best apart dan) en ook onder de oksels.
Jeukt ook, want hij krabt en bijt best wel. Heb van die foam met aloƫ vera tegen de jeuk, die probeer ik nu eerst.
Hij heeft daar ook gezwommen. Was al bang voor blauw alg o.i.d. Met de warmte!
Ik zal ook eens proberen vh zwemmen te smeren met vaseline of iets.

Hoop wel dat het snel weg trekt!