Pagina 1 van 4

Hindi heeft een tumor

Geplaatst: 05 nov 2013, 21:40
door Laboriginals
Onze allerliefste Hindi, die samen met haar dochter Mira bij mijn schoonzus woont, heeft een tumor in de borstholte. Vorige week maandag zijn schoonzus Gerda en ik samen naar de veterinair specialisten in Oisterwijk geweest.

Hindi was al een tijdje sloom, kortademig, wilde niet meer met Mira spelen. Daarom is Gerda met haar naar de dierenarts gegaan. Die constateerde ´iets´ in de borstholte wat er niet hoorde en verwees door naar de specialist. In Oisterwijk is een echo en een punctie gemaakt en daaruit bleek dat het een tumor is, waarschijnlijk een lymfoom.
We kregen enkele opties: niks doen, maar dan overlijdt Hindi binnen enkele weken, alleen prednison, prednison met beperkte chemo of volledige chemo (dan absoluut géén prednison). De laatste mogelijkheid (volledige chemo) hebben we direct afgewezen omdat Hindi daar flink ziek van gaat worden. En dat willen we haar niet aandoen.

We gaan nu proberen haar zo lang mogelijk (op een hondwaardige manier) in leven te houden met prednison en beperkte chemo. Inmiddels heeft Hindi afgelopen vrijdag haar eerste chemo-injectie gekregen in de Overlaet in Oss. Die kliniek is aangesloten bij de SDK, een samenwerkingsverband van dierenklinieken die gespecialiseerd zijn in het behandelen van kanker (http://www.kankerbijdieren.nl" onclick="window.open(this.href);return false;)

Nu, een paar dagen na de injectie, is Hindi weer nagenoeg de oude. Gerda kan weer het normale rondje lopen met haar, ze speelt weer met Mira, de kortademigheid en de zwelling in haar hals zijn weg. Kortom: het helpt.

Wel is ons heel duidelijk verteld dat de tumor kleiner kan worden en zelfs kan verdwijnen, maar dat hij altijd weer terugkomt en dan in agressieve vorm. Dan is het einde oefening.

We hopen natuurlijk dat ze nog een extra jaar krijgt, maar al zijn het maar een paar goede maanden, dan is het nog de moeite waard, ook voor onszelf om naar het afscheid toe te groeien.

Hanneke

Geplaatst: 05 nov 2013, 21:51
door NicoleGoossens
Wat erg. Heel veel sterkte en hopelijk nog heel veel mooie en fijne momenten samen!

Geplaatst: 05 nov 2013, 21:54
door corretje
Wat een vervelend bericht is dit zeg! Ik hoop dat je haar nog een tijd bij jullie mag hebben. Wel mooi dat je zo snel al "verbetering" ziet.

Ik wens jullie heel veel sterkte met Hindi.

Geplaatst: 05 nov 2013, 22:06
door Laboriginals
Het wrange is dat de moeder van Hindi, onze oude Tinkle, niet van ophouden weet. Die leeft gewoon stug door: 15 en 7 maanden is ze inmiddels al. We hebben het niet in eigen hand, maar ik had het liever wat ´eerlijker verdeeld´ gezien en had graag wat tijd van Tinkle aan Hindi willen geven, vooral ook voor mijn schoonzus en haar gezin :(

Hanneke

Geplaatst: 05 nov 2013, 23:30
door Concieta
Heel veel sterkte en ik hoop nog een lange fijne tijd met Hindi

Geplaatst: 06 nov 2013, 00:13
door sbientje
wat vreselijk zuur hanneke :( Ik hoop dat Hindi nog een tijdje meekan...

Geplaatst: 06 nov 2013, 06:39
door Nienke & Foofer
Ach gos... Ook ik hoop dat ze nog wat langer kan genieten van haar leven en je schoonzus en haar gezin van haar

Geplaatst: 06 nov 2013, 06:59
door FunnyNina
Sterkte, hopelijk kan Hindi nog een tijdje van het leven genieten.

Geplaatst: 06 nov 2013, 08:43
door toscak
Ach wat erg. Ik hoop dat haar nog heel veel tijd is gegeven, ik ga in ieder geval duimen.

Geplaatst: 06 nov 2013, 08:51
door Annamaria
Wat akelig, maar ik denk dat jullie de beste keus hebben gemaakt uit de drie bijna niet te kiezen opties. Fijn dat er al wat verbetering te zien is. Hopelijk blijft het nog heel lang goed gaan.

Geplaatst: 06 nov 2013, 09:07
door roef
heel veel sterkte!

Geplaatst: 06 nov 2013, 09:15
door -kim-
Wat een heftig bericht !!

Heel veel sterkte en ik hoop dat de behandeling haar nog flink wat extra tijd geeft

Geplaatst: 06 nov 2013, 10:07
door Lien
Sterkte en succes met de behandeling.
Zelf zou ik die keuze ook gemaakt hebben.

Geplaatst: 06 nov 2013, 11:37
door -Marianne
Heel veel sterkte!
Dat jullie nog zo lang mogelijk van Hindi mogen genieten en Hindi van haar leven.

Geplaatst: 06 nov 2013, 11:50
door Bowie
Op naar nog een fijne tijd voor en met haar.