dat tubetje oogzalf is ook te krijgen bij sommige dierenwinkels, en das veeeeeel goedkoper geloof iets van 3,95 rond die prijs.
maar ik zou een da zoeken die iets meer aanneemt dan dat het ontstoken is.
Rode ogen (al bijna een jaar), wat te doen?
-
speurneus carola
- Speurneus

- Berichten: 4834
- Lid geworden op: 31 jan 2003, 20:48
- Locatie: veldhoven
-
doggie
- Hele grote hondenneus

- Berichten: 1964
- Lid geworden op: 22 nov 2006, 17:12
- Locatie: Wervershoof
-
honesto do campo verde
Ik ga met het verhaal van Lupos mee. Mn vorige bruine lab had het altijd en elke x als ik bij de da kwam dan gooide ze het op een oogontsteking. Priska heeft het ook en ook nu zegt ze elke keer dat het een oogontsteking is. Priska heeft nergens last van, geen pus of traanoogjes, wrijft nooit dus doe ik er niets aan. Ik zie wel, dat als ze moe is of als ze ziek is dat haar ogen wat meer hangen en dus roder zijn.
Mocht ze wel een ontsteking hebben, groene prut in haar ooghoekjes, dan maak ik het schoon met gekookt water en doe er wat cafzalf in. Met 2 dagen is het helemaal over.
Mocht ze wel een ontsteking hebben, groene prut in haar ooghoekjes, dan maak ik het schoon met gekookt water en doe er wat cafzalf in. Met 2 dagen is het helemaal over.
-
Pandora
- Speurneus

- Berichten: 5538
- Lid geworden op: 14 nov 2006, 21:13
- Locatie: Hoogvliet
Ik heb dit gisteren nog even nagevraagd bij onze dierenarts toen Pontus toch aan zijn ooglid werd gehecht door de oogspecialist van onze dierenkliniek.Lien schreef:Veel jonge honden hebben dit. Ik ben er toen uitgebreid voor bij een specialistische oogarts geweest en die heeft mij aangeraden er niets aan te doen omdat het een kwestie is van weerstand opbouwen. Alleen als er groene prut bij komt (een bacterie) dan moet je even een tubetje oogzalf ophalen bij de DA. Het kan nu (in het voorjaar) erger zijn dan anders vanwege de pollen in de lucht.
Moraal van het verhaal: het kan lang duren maar het gaat over. Als je er met medicijnen aan gaat prutsen sta je eigenlijk een goede opbouw van de weerstand in de weg.
Pontus heeft dit namelijk ook af en toe een beetje. Zijn derde ooglid is dan een beetje roder en wat gezwollen maar niet ontstoken en hij heeft er eigenlijk geen last van. Ik maak zijn oogjes regelmatig schoon met kamillethee en dat lijkt wel een beetje te werken.
De dierenarts liet me de binnenkant van zijn derde ooglid zien, daar zaten allemaal hele kleine bobbeltjes op, en zei dat dit reagerende folikels waren in zijn ooglid. Dat dit inderdaad heel veel voorkomt bij jonge honden omdat ze in aanraking komen met nieuwe stofjes en in deze tijd met allerlei pollen waar ze weerstand tegen aan het opbouwen zijn.
Dit is niet erg, gaat vanzelf over en je hoeft er niks aan te doen. Alleen als ze er erg veel last van hebben schrijven ze soms tijdelijk een zalf voor met cortisonen.
Groetjes van Brigitte & Zoo

Bedankt Marjolein, hij is top!

Bedankt Marjolein, hij is top!
