Kent iemand deze fokker

Plaats hier alle vragen over de aanschaf van een Labrador.
Donja

Kent iemand deze fokker

Ongelezen bericht door Donja »

Dag allemaal,

Ik ben nieuw op dit forum. Wij zijn van plan om een pup te kopen bij de fokker: van Mickey's farm. Kent één van jullie deze fokker en welke ervaringen hebben jullie? Ik heb al wel veel geïnformeerd zoals info over de ouder dieren, stamboomgegevens enz. Ook zijn ze aangesloten bij de NLV. Omdat het voor ons de eerste keer is dat wij een pup aanschaffen ben ik wel benieuwd naar jullie ervaringen.

Groeten Donja
Bowie
Speurneus
Speurneus
Berichten: 17771
Lid geworden op: 30 okt 2005, 16:21

Ongelezen bericht door Bowie »

Ik ken ze niet, maar als ik op de site lees dat ze in 12 dagen tijd 3 nesten verwachten (als ik het goed lees), vraag ik me wel af hoe het met de socialisatie van de pups moet. :confused:
Donja

Ongelezen bericht door Donja »

Ja dat was ook iets waar ik later pas achter kwam en waardoor ik wat ging twijfelen... we gaan binnenkort wel kijken dus dan kan ik ook eens zien hoe het er daar uit ziet en of ik er wel een goed gevoel bij heb..
Jammer dat de aansluiting bij NLV geen garantie kan geven.. Vooral zoals wij als eerste pupkopers... Er is zoveel waarop je moet letten...
Heeft iemand anders nog een goed adres waarbij de pups pas geboren zijn en die nog een zwart teefje hebben? Als het bezoek dan niet goed bevalt kan ik ook nog ergens anders informeren.
Ik heb al wel telefonisch contact gehad en hierbij kreeg ik wel een goed gevoel... maar ja dat zegt natuurlijk ook niet alles.
Netty
Hele grote hondenneus
Hele grote hondenneus
Berichten: 1498
Lid geworden op: 25 jun 2008, 13:19
Locatie: Katwijk zh
Contacteer:

Ongelezen bericht door Netty »

Heb je hier al gekeken? http://labrador.paginamarkt.nl/" onclick="window.open(this.href);return false;
:blondpootje: Boyka ( 29-01-2008 - † 12-05-2018 )
:bruinpootje: Barry ( 15-02-2009 - † 09-05-2018 )
:zwartpootje: Bliss
:zwartpootje: Biezjoe
Donja

Ongelezen bericht door Donja »

Ik zat er toevallig net op te kijken. Nu heb ik het afgelopen jaar al het hele internet wat labradors betreft afgezocht en kende deze site al. Ik denk dat ik sowieso eerst even ons bezoek aan de kennel afwacht. Misschien ziet het er wel allemaal heel goed uit en ben ik nu bang om niks.. (hope so)
Alsnog zou het wel fijn zijn als iemand deze fokker kent zijn ervaring met mij wil delen.
Bowie
Speurneus
Speurneus
Berichten: 17771
Lid geworden op: 30 okt 2005, 16:21

Ongelezen bericht door Bowie »

Ik heb onlangs van heel nabij een nestje van 5 pups mogen meemaken.
Als je ziet wat een tijd en energie het vraagt om ze te socialiseren, oa. met allerlei huiselijke geluiden vertrouwd te laten worden, voor een goede hygiëne te zorgen in de werpkist en ren (zodat ze geen poep van zichzelf of elkaar kunnen eten en je geen poep-etende hond krijgt en de pup leert om bv een krantje op te zoeken voor een plas of poep ipv lukraak overal in de kist/ren z'n behoefte te doen).
Ik kan me er geen voorstelling bij maken hoe dat moet met 3 nesten tegelijk die binnen 12 dagen van elkaar geboren worden.

Niet alleen de socialisatie die je thuis op je neemt zodra de pup bij je in huis is is belangrijk, bijna nog belangrijker is wat het pupje ingeprent krijgt in de nestperiode.
Nino&Toosje
Speurneus
Speurneus
Berichten: 3249
Lid geworden op: 12 feb 2009, 19:05
Locatie: Drenthe

Ongelezen bericht door Nino&Toosje »

En hoe een hond in de eerste 7 tot 8 weken gesocialiseerd wordt, dat is van heel groot belang voor de rest van hun leven.
Pups die in huiselijke kring met heel veel aandacht voor alles worden grootgebracht zijn gewoon goud waard.
Die aandacht is moeilijk te geven als er drie nesten tegelijk komen.
Want stel per nest komen er 7 kleintjes , dat zijn er 21 tegelijk.
Nou, zoals bovenstaand al verteld: 5 puppen geven al heel veel werk , mocht je het helemaal goed willen doen.
Maar het kan natuurlijk zijn dat het b.v. gepensioneerde mensen zijn, die met zijn twee alle aandacht aan de hondjes geven.
Dat zou je eerst moeten bekijken hoe het daar aan toe gaat, dan pas kun je beoordelen of je daar een kleintje vandaan haalt.
Tip: Gaan kijken als er nog geen jonkies zijn.
Loesje's liefste

Ongelezen bericht door Loesje's liefste »

Altijd lastig om daar in het algemeen iets over te zeggen omdat ik daarmee een fokker onrecht aan kan doen. Ik kan daarom alleen spreken vanuit mijn persoonlijke ervaring met deze fokker. Mijn ervaring is helaas iets minder goed. Ons eerste labrador pupje kwam bij hen vandaan en bleek na enkele weken een niet operabele levershunt te hebben waardoor het hondje zichzelf vergiftigde. Dat kan natuurlijk eenmalig dikke pech zijn geweest maar ik heb er desalniettemin een moeilijke tijd en geen fijn gevoel aan over gehouden. Het hondje was aanzienlijk kleiner dan alle andere pupjes in het nest en was vanaf dag een niet levendig. Dat had ze achteraf gezien als ervaren fokker in mijn optiek moeten zien en naar moeten handelen (niet verkopen). De fokker kwam vriendelijk op mij over, met hart voor haar dieren. Wel is me achteraf opgevallen dat ze veel nestjes fokt en in de ruime marge van wat is toegestaan (veel nestjes per teef en fokken met ouderdieren met gezondheidsuitslagen die net "goed genoeg " zijn).

Heb je voor ander aanbod al eens gekeken op de labrador start-pagina; onderdeel " puppies"? Daar staat best veel aanbod op.
Succes bij jouw keuze!
Lupos
Speurneus
Speurneus
Berichten: 3756
Lid geworden op: 19 nov 2008, 08:50
Locatie: Moordrecht
Contacteer:

Ongelezen bericht door Lupos »

Ik ken de fokker niet persoonlijk, maar op hun website vallen mij een aantal zaken op waarbij er bij mij alarmbellen gaan rinkelen:
- de foto's van de honden: de reu ziet er onverzorgd uit op de foto; smoezelige vacht, vlekkig, snotjes in de ogen... Is dat reclame voor een dekreu?
- nesten: 3 nesten tegelijk. Nu vind ik dat nog niet zo schokkend aangezien het veel gebeurt, maar als zij stellen op de website "alleen verbeteren en niet vermeerderen" waarom hebben ze dan van 2 volle nestzussen straks tegelijk een nestje liggen van dezelfde vader? namelijk Maxime en Bowien, die uit hetzelfde nest afkomstig zijn en nu dus door dezelfde vader zijn gedekt.
- Waar zijn de stamoudsten gebleven? Op de website staan alleen jonge honden. Worden de oude(re) honden weggedaan als er niet meer mee gefokt wordt?

Kortom: als ik de website lees rijzen er bij mij veel vraagtekens. Succes in elk geval met je keuze!
Afbeelding

http://www.labradorforum.nl/hij-wil-dat.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Cial (Excalibur Cial V.t. Jagersgilde) 22-03-2012
Brellow
Kleine hondenneus
Kleine hondenneus
Berichten: 186
Lid geworden op: 27 jan 2011, 15:22
Locatie: Velden

Ongelezen bericht door Brellow »

tsja, ik vind de foto's van de reu ook niet echt charmant eerlijk gezegd.
Maar ga er een keer op bezoek(altijd doen voordat je een pup koopt) en oordeel zelf. Je kunt van alles roepen over zo'n website, maar misschien zijn t schatten van mensen die heel goed voor hun honden en pups zijn.

Het is wel vreemd dat alle 3 de teeven tegelijkertijd gedekt zijn en nu pups krijgen....dat maak je niet vaak mee.
Afbeelding

Met heel veel dank aan Sarah!
Linnie

Ongelezen bericht door Linnie »

Nee ook ik krijg een beetje vreemd gevoel bij die reu. Hij heeft een leuke kop, dat vind ik zeker, maar waarom maak je niet even zijn ooghoeken schoon voor de foto? En die vlekkerige vacht kan misschien ook door de rui komen, maar vind ik ook niet charmant.

Ik hou er zelf geen heel prettig gevoel aan over, maar het is jullie beslissing. Succes in ieder geval :klasse:
Pascal en Linda

Ongelezen bericht door Pascal en Linda »

Ik heb har onlangs gesproken via de telefoon, ze had mij nog niets gevraagd over onze woonsituatie ed en we stonden al op de puppielijst.
Ik vond dat persoonlijk niet echt getuigen van een goed huis voor je pups zoeken...persoonlijk dan natuurlijk, wie weet hebben anderen daar minder moeite mee :(
Donja

Ongelezen bericht door Donja »

Bedankt voor al jullie reacties. Ik ga binnenkort eerst gewoon maar eens kijken hoe het er uit ziet. Ik neem jullie berichten in iedergeval in gedachten mee.
Anca
Speurneus
Speurneus
Berichten: 6407
Lid geworden op: 25 dec 2004, 14:00
Locatie: Goudswaard
Contacteer:

Ongelezen bericht door Anca »

Donja schreef:Bedankt voor al jullie reacties. Ik ga binnenkort eerst gewoon maar eens kijken hoe het er uit ziet. Ik neem jullie berichten in iedergeval in gedachten mee.
Als je die berichten zo leest, moet je juist niet gaan kijken en verder zoeken naar een andere fokker.
Groetjes Anca

Afbeelding
Donja

Ongelezen bericht door Donja »

misschien heb je gelijk.. ik wil alleen niet te snel mijn conclusies trekken.
We gaan ook nog kijken bij Wundering Heights, deze kwam ik tegen bij de labrador startpagina.
Kennen jullie deze fokker?
Begrijp me trouwens niet verkeerd hoor, ik doe echt wel wat met jullie informatie. Het zet me juist heel erg aan het denken.
Plaats reactie