cauda equina

Vragen over de gezondheid van je Labrador? Plaats ze hier.
rocky1

cauda equina

Ongelezen bericht door rocky1 »

Lange tijd niet gepost want het ging eigenlijk wel heel goed met beide mannen. Tot een paar weken geleden. Dino, die wel af en toe leuk kon corrigeren had dit nog nooit bij Rocky gedaan. Dino vond het nodig om te doen toen hij een nieuwe voerbak had, wij denken dat het aan de voerbak lag. Tot een dag of 6 geleden, toen corrigeerde Dino Rocky op een moment dat er eigenlijk niks aan de hand was (dachten wij toen) Dit vonden we erg raar maar je gaat dan denken dat Dino toch dominanter en pittiger wordt. Tot afgelopen donderdag, hij vloog op Rocky toen ze gewoon naast elkaar zaten en Rocky naar voren wegliep. Dacht: hier klopt echt iets niet dus afspraak gemaakt bij de dierenarts, het leek mij dat Dino pijn had.

Inderdaad, de dierenarts voerde een lichamelijk onderzoek aan en toen gaf Dino heel duidelijk rugpijn aan. Dus met pijnstilling naar huis, volgende dag aangekeken maar het ging niet echt beter met dino dus in de avond weer terug naar de dierenarts. Zijn rug voelde wel minder gespannen aan maar hij reageerde nog steeds heftig!!

Maandagmiddag zijn we naar Dordrecht gegaan om daar een foto van zijn rug te laten maken. Hieruit kwam dat er een wigvorminge opening is bij de overgang van lende naar staartwervels en daar zit botvorming onder. Dit is een heel bekende afwijking bij herders en als de zenuw niet bekneld zit of iets aanraakt dan is het goed met medicatie te behandelen. De kans, vooral bij Dino omdat hij zo heftig reageerd op de uitgeoefende druk om deze verdenking te ontdekken, bestaat dat de rugzenuw juist een drukpunt heeft en dat geeft een helse pijnscheut (dit verklaart waarom Dino bijvoorbeeld Rocky heftig corrigeerd als hij een beweging maakt die deze pijn kan veroorzaken) Om hier goed naar te laten kijken gaan we donderdagmiddag een MRI scan maken en daarna wordt deze met ons besproken. Het kan dus zijn dat dit manneke weer onder mes moet om dit punt te verwijderen waardoor hij geen pijnscheuten meer krijgt.

Tevens zit de heupkom van zijn linkerkunstheup los en die is gekanteld :cry: Dit wisten we eigenlijk al maar zonder klinische klachten zouden we hem gewoon zo laten. Omdat Dino nu rugklachten krijgt wordt er toch geadviseerd om een heupkomrevisie te laten doen (een nieuwe iets groter heupkom te plaatsen) waardoor hij rechter gaat lopen en dus een stabielere rug krijgt die minder pijnklachten zal geven!!

mijn vraag na een lang verhaal:

Wie hier op het forum heeft ervaring met cauda equina en wat hebben jullie eraan gedaan en hoe is dit afgelopen??

toscak
Speurneus
Speurneus
Berichten: 2564
Lid geworden op: 14 mei 2009, 19:13
Locatie: Den Haag

Ongelezen bericht door toscak »

Geen ervaring, maar wat een rotnieuws zeg :cry:

Veel sterkte
:bruinkopje: Bob (Damiën De Heicopper) 22-02-2009
:zwartkopje: James (Mollywood's Innuendo) 25-02-2011 - 24-02-2012
:zwartkopje: Mack (Jill's Summer Splash Of Sir Geof) 02-09-2013
-kim-
Speurneus
Speurneus
Berichten: 2952
Lid geworden op: 19 sep 2007, 19:15
Locatie: Stein

Ongelezen bericht door -kim- »

Geen ervaring !

Wil julllie wel heel veel sterkte wensen !
groetjes Kim , pootje van Mexx, Bear en JC

:blondkopje: Charlie (v.d. Leeda) ( † 24-12-2007, voor altijd in ons hart) 31-3-1994
:bruinkopje: Mexx ( Tresor du taillis madame x Shallow bay v. Janslust )22-03-2007
:blondkopje: Bear ( FAIR-COURT Play It Again )12-03-2009
:zwartkopje: JC ( Jill's Summer Breeze of Sir Geof ) 2-9-2013
rimanime
Speurneus
Speurneus
Berichten: 11652
Lid geworden op: 07 feb 2004, 21:12
Locatie: zo'n 600 km boven Parijs

Ongelezen bericht door rimanime »

Ik had je liever om een andere reden terug "gezien" op het forum.....Ik hoop dat er iemand je wat meer kan vertellen over haar/zijn ervaring. Voor nu wens ik je sterkte en laten we hopen dat Dino binnen niet afzienbare tijd weer lekker in zijn vel zit.
Afbeelding

Dank je wel Monika voor deze prachtige banner......

:zwartkopje: Lola; Call me Rainbow v/h Hakkershof 28-8-2003-------R.I.P 20-07-2017
:blondkopje: Action; Chelbo v/h Hakkershof 9-6-2002---- R.I.P 30-10-2012
:bruinkopje: Cooper; Rembrandt 18-6-2008


Een dag niet gezwommen is een dag niet geleefd
( al denkt Cooper daar anders over)
speurneus carola
Speurneus
Speurneus
Berichten: 4834
Lid geworden op: 31 jan 2003, 20:48
Locatie: veldhoven

Ongelezen bericht door speurneus carola »

ik denk dat je wat betreft ervaringen het beter kan zoeken bij de duitse herder eigenaren, daar komt het regelmatig voor
al me kinders uitgevlogen
Lunatic
Speurneus
Speurneus
Berichten: 6157
Lid geworden op: 03 mar 2008, 14:45
Locatie: Lelystad

Ongelezen bericht door Lunatic »

Tjonge dat is schrikken zeg, arme Dino.
Hopelijk kan hij snel geholpen worden en weer pijnvrij zijn :groteknuffel:
Groetjes Lin en een :bruinpootje: van Max en een :zwartpootje: van Luna, Doran en Zinzi
rocky1

Ongelezen bericht door rocky1 »

Nou de MRI scan is gemaakt en ........de zenuwen zijn mooi vrij, worden niet afgekneld en er zijn ook geen dreigende drukpunten in de buurt van de zenuwen!! Alleen is er te zien dat er op meerder plekken in zijn ruggegraat tussenwervelschijven zitten die niet helemaal zo "sponzig"zijn als ze horen maar iets "uitgehard"zijn! Dit geeft een grote kans op bijv een hernia of scheurtje maar dat hoeft helemaal niet te gebeuren en het kan ook gebeuren in de "sponzige"tussenwervelschijf. Als de MRI niet gemaakt was had je dit niet geweten en had je ook nooit te weten hoeven te komen!

We weten nu dus dat er geen zenuwpijn maar spierpijn bij Dino in zijn rug zit! En dat ie spieren dus inderdaad heel veel pijn kunnen doen. Waarschijnlijk wordt deze spierpijn veroorzaakt doordat de heupkom niet recht en niet vast zit (kan je natuurlijk nooit van te voren beloven maar een verkeerde houding van de achterkant geeft na verloop van tijd toch rugklachten) Dus nu gaan we de heupkom reviseren. Donderdag kan hij al onder het mes, hoe eerder hoe beter! Een goede revalidatie en duimen dat dit net zo snel gaat als het plaatsen van zijn tweede heup, toen was alles achter de rug na 6 weken!!

We gaan ervoor zodat zijn rug zo min mogelijk, door in ieder geval die heupkom, verkeerd wordt belast!!
Lunatic
Speurneus
Speurneus
Berichten: 6157
Lid geworden op: 03 mar 2008, 14:45
Locatie: Lelystad

Ongelezen bericht door Lunatic »

Fijn dat het met z'n rug lijkt mee te vallen :klasse: en ja een verkeerde houding kan behoorlijke rugpijn veroorzaken (weet ik helaas uit ervaring)

Super dat hij donderdag al geholpen kan worden aan z'n heup, hopelijk gaat de revalidatie voorspoedig 8)

Hoe komt die heupkom los eigenlijk?
Groetjes Lin en een :bruinpootje: van Max en een :zwartpootje: van Luna, Doran en Zinzi
roef
Speurneus
Speurneus
Berichten: 8309
Lid geworden op: 30 sep 2008, 11:29
Locatie: emmeloord

Ongelezen bericht door roef »

heel veel sterkte
:blondkopje: Roef (Matcho) 18-04-2008
:blondkopje: James(Sallyjo`s sunbeam jamie)overleden
:blondkopje: Hidde(Charly van Foreburg) 12-01-2012
rocky1

Ongelezen bericht door rocky1 »

Lunatic schreef:Fijn dat het met z'n rug lijkt mee te vallen :klasse: en ja een verkeerde houding kan behoorlijke rugpijn veroorzaken (weet ik helaas uit ervaring)

Super dat hij donderdag al geholpen kan worden aan z'n heup, hopelijk gaat de revalidatie voorspoedig 8)

Hoe komt die heupkom los eigenlijk?
In de eerste heupkom kon geen schroef geplaatste worden omdat ie daar toen nog te jong voor was. tijdens de eerste 6 weken heeft Dino toen een slipper gemaakt toen ie achter een kat aan vloog. Deze klap zorgde ervoor dat de kom ie net een beetje vast ging zitten weer los schoot. Helaas wilde er wel wat bindweefsel om de kom heen groeien maar geen botvorming in de "gaatjes"die in de cup zitten! hierdoor is er eigenlijk nooit geen goede hechting geweest en dat was te zien op de foto's.Twee jaar geleden hebben we toen de keus gemaakt dat als Dino geen klinische symptomen hiervan vertoonde dat we er niks aan zouden laten doen. Maar ja ..nu die rugpijn en die komt ergens vandaan. Dus nu de rug uitgesloten is wordt het vermoeden steeds groter dat het van die loszittende kom komt (op de foto is nu ook te zien dat ie gekanteld is! t.o.v. twee jaar geleden) dus nu gaan we eerst dit nog doen en hopen dat hiermee en zijn pijn verdwijnt en zijn gedrag t.o.v. Rocky weer terug komt bij wat het altijd is geweest.

Dus nog ff spannend!

Hoe is het met Luna? Weet je al wat van Kris??
Lunatic
Speurneus
Speurneus
Berichten: 6157
Lid geworden op: 03 mar 2008, 14:45
Locatie: Lelystad

Ongelezen bericht door Lunatic »

Ah oke zo vroeg al een slipper, jammer hoor, maarja gelukkig wel te verhelpen nu, hopelijk gaat de revalidatie voorspoedig en heeft hij snel minder pijn.

Luna gedraagt zich netjes, is rustig en slaapt veel gelukkig, nog niks van Kris gehoord, die kon de foto's niet bekijken.
Groetjes Lin en een :bruinpootje: van Max en een :zwartpootje: van Luna, Doran en Zinzi
rocky1

Ongelezen bericht door rocky1 »

:( Ja, een slippertje met vergaande gevolgen :? En eigenlijk wisten we twee jaar geleden al dat dit eraan zat te komen maar zonder klachten liever niet opereren,Toch?? en ipv van dat ik door krijg dat er met Dino iets is gaan we gewoon overal mee door en gaven we hem de bijnaam "oude chaggie (van chagerijn)" en moest het helaas zo ver komen dat ie van de pijn overwachtse uitvallen doet :( :cry: :( waardoor Rocky natuurlijk ook min of meer van slag is (net als de rest van het gezin want we zijn allemaal gespannen!) Je kan het niet voorkomen en je wilt zo graag dat er volledige rust is tussen beide mannen zoals we gewend waren (samen spelen, samen slapen, samen buiten rennen alleen niet samen zwemmen want daar is Rocky geen voorstander van!!) Maar nog een paar dagen en dan 1 hele lange dag (operatie donderdag!) en dan nog 6 weken op onze kiezen bijten voordat we weer helemaal met de mannen aan de slag kunnen (althans daar gaan we voor!!)
Lankmark
Grote hondenneus
Grote hondenneus
Berichten: 914
Lid geworden op: 18 feb 2009, 18:33
Locatie: Almere

Ongelezen bericht door Lankmark »

veel sterkte as donderdag
Plaats reactie