Voeding pup

Vragen over de voeding van je Labrador? Plaats ze hier.
JongM
Kleine hondenneus
Kleine hondenneus
Berichten: 169
Lid geworden op: 11 feb 2013, 17:14

Voeding pup

Ongelezen bericht door JongM »

Hallo allemaal,

Ben net nieuw hier op het forum, heb me al dagen ingelezen, maar toch nog paar vragen.

Allereerst stukje van mijn verhaal; (als het een te lang verhaal is, de vragen staan hieronder :wink: )
Twaalf jaar geleden mn eerste labrador Ambor gekocht. Je denkt het zo goed mogelijk te doen, dus brokken van Eukanuba moet goed zijn. (zo denk je dan :wink: )
Helaas heeft mijn hond in zijn eerste levensjaar kreupel gelopen en kreeg pijnstillers van de DA en ook nog eens in datzelfde jaar met kennelhoest besmet......verdorie aan de anti-biotica enz. Ik denk dat Ambor hierdoor altijd een moeilijke darmflora heeft behouden. Vaak dun/brijige poep en zeker als we ergens heen gingen.....van enthousiasme vaak snel dun poepen.
In 2008 een huidinfectie gehad, aldus vlg de DA (staphylococ) en ja hoor, anti-biotica en PREDNISON!
Hierdoor via dierenwinkel bij kliniek Den Hoek bij Zeist terecht gekomen. Kan waarschijnlijk ook een allergie geweest zijn. In die tijd voerde ik al trouw Farmfood brok, maar hier zat rund in en dat werd slecht gemeten. Over gegaan op glutenvrij KVV en een glutenvrije brok van KJENS.
Mijn hond ging in 2012 binnen 8 maanden flink afvallen. (ong. 7kilo!) In dierenziekenhuis onderzocht, lab uitslagen goed. Wel ernstige HD, in 2008 al licht ED geconstateerd, maar op wat licht kreupel lopen ging dit op Trias omega en Amiqure echt heel goed! Liep goed. En zo ook na diagnose HD geen pijnstillers nodig.
Wel de KJENS de deur uit gedaan en op Proplan voor adult overgegaan en paar keer per week nog steeds de KVV.
Heel verhaal, hij kwam weer wat aan, maar helaas mocht het niet lang duren dat mn lieverd bespaard bleef. Eind augustus bleek vernauwing in buurt van heiligbeen wat maakte dat Ambor als een dronkenman liep en gevoellozer werd en slecht liep. Geen andere optie meer als prednison of OK, maar wat doe je een hond met ernstige HD en ruim 11 jaar oud aan?
Helaas hebben we in januari dit jaar afscheid moeten nemen, daar de prednison hem flinke huidaandoening bezorgden......hij zou kaal worden. (soort ziekte van Cusher werd ermee veroorzaakt en prednison stoppen...tja dan loopt hij niet meer. Wat een spagaat. :cry:

Heel verhaal, maar dit maakt dat ik het de volgende keer goed doordacht wil doen, misschien begrijpen jullie dit.
Staan nu op de wachtlijst voor een pup.
Als het allemaal mag lukken dan zullen wij eind april weer eigenaar worden van een volgend scheetje!

Maar goed, mijn vragen:
Bij de fokker voeren ze Top Star brokken! Ik heb het opgezocht, zijn ook vol aan het promoten minder calcium en fosfor erin te hebben. (1.4% en 1.0%) en rijst als tarwe, maar verder? Geperst?
Bevat geen geur, smaak en kleurstoffen dat is alvast goed te weten.
Ben nu aan het twijfelen.....als ik merk dat ze het hier goed op doen, waarom zou ik dan de brok gaan veranderen? Farmfood ben ik niet erg grote fan meer van, ook lees ik op de voerwijzer dat er toch redelijk wat granen in zitten, procentverhouding vlees ook laag en veel koolhydraten. (zucht)
Ik wil hierbij vermelden dat ik naast brok ook KVV wil voeren, ik wil dit blijven afwisselen. (dus apart brok of vleesdag)
Kan ik de pup naast de brok meteen geheel een vleesdag gaan geven? Als ik alles zo gelezen heb kan ik hier ook gelijk mee beginnen met 7/8 weken. (als hij dus bij ons is)

Volgende vraag:
Wat voor tussendoortjes is goed voor een pup? Ik ben niet het type dat kippennekjes o.i.d gaat geven. Die keuze heb ik al gemaakt ook met mn vorige hond! Wel wil ik het zo goed mogelijk doen door wel KVV te voeren paar keer per week. Alleen lees ik dan weer.......bij dit complete voer hoeft de hond/pup ook niet te kauwen, aangezien het al zo fijntjes is, dus is ook weer minder voor de tandjes.
Vandaar dat ik vraag wat zou ik mn pup erbij kunnen geven ter ondersteuning van het gebit?

Ik lees ook dat je groentes mag geven en welke. Toch mag dit op spercieboontjes na rauw, maar bij de BARF site wordt aangegeven toch koken en/of pureren?!

Sorry voor het lange verhaal, moest het even kwijt en hoop dat reacties mij verder kunnen helpen. Ik weet het, vraag je het aan 10 verschillende dan heb je ook 10 meningen!!!
Alvast enorm bedankt hoor.

Groet :bruinpootje:
Mireille
Lien
Speurneus
Speurneus
Berichten: 2521
Lid geworden op: 07 mei 2009, 22:10
Locatie: Leidschendam
Contacteer:

Ongelezen bericht door Lien »

Waarom ga je niet helemaal vers voeren?

Dat brokken goed zouden zijn voor de tanden is een fabeltje, door de granen in de brokken krijgt een hond juist tandplak, dit in tegenstelling tot vers.

Mijn puppen krijgen in het nest al vers en de meeste kopers volgen ook dit advies. Vooral het natuurlijk calcium in verse voeding is voor een opgroeiende hond zeer aan te bevelen. Maar er zitten hier op het forum nog veel meer versspecialisten die kunnen je er misschien meer over vertellen.

Mijn vraag is waarom zou je brokken voeren als je toch al ervaring met KVV hebt. Een brok voegt niets toe.

Succes met kiezen, want het belangrijkste is dat kiest wat het beste bij jou past en waar jij achter staat. Er zijn vele wegen zie naar Rome leiden.
groetjes, Lien

Being happy does not mean everything is perfect, it only means you've decided to see beyond the imperfections
JongM
Kleine hondenneus
Kleine hondenneus
Berichten: 169
Lid geworden op: 11 feb 2013, 17:14

Ongelezen bericht door JongM »

Hoi Lien,

Bedankt voor je reactie. Ik zal ook uitleggen waarom ik het wil combineren.....ten eerste als mijn hond logeren gaat is het prettig (en ja ook makkelijk) om brok te voeren. Degene die oppassen kennen vlees voer niet of ja eerlijk gezegd vies van.
Ten tweede.....ruimte gebrek hier en geen extra vriezer, dus praktisch indelen van mn vriezer en ik heb een lade beschikbaar. Dus ook een praktische overweging hoor.
Dus ja die keuze had ik al gemaakt, een combi.
Ik heb al heel veel topics hier over voeding doorgenomen en zie dat er heeeeel veel zijn die BARFen of KVV geven.

Fok jij zelf ook? Is het met KVV dan niet erg dat het vlees al compleet fijn is en snel verorberd wordt?

Groetjes, Mireille
Lien
Speurneus
Speurneus
Berichten: 2521
Lid geworden op: 07 mei 2009, 22:10
Locatie: Leidschendam
Contacteer:

Ongelezen bericht door Lien »

Ja, ik fok labradors en nee het is niet erg dat het vlees al fijn is. Gezien het aantal honden dat ik heb ik barf niet te doen, dan zou ik wel heel veel vriezers moeten hebben. De snelheid van eten maakt mij niet uit. Brokken gooien ze ook naar binnen. Ik laat de grote honden elke dag kauwen op rawhide kluiven en hun gebitten blijven prachtig schoon.

Ik geef vers omdat ik denk dat dat veel gezonder is en als ze eens gaan logeren en er zou brok gegeven moeten worden, nou dan doe ik dat, maar ik ga ze daarom niet altijd brok geven. Een keer op vakantie, ok, dat moet dan maar maar, maar verder alleen vers.

Tja, de vriezerruimte is natuurlijk wel noodzakelijk.
Wat brok betreft heb ik goede verhalen gehoord over dog lovers gold.
Even google erop loslaten. Orijen is ook een goede brok.
groetjes, Lien

Being happy does not mean everything is perfect, it only means you've decided to see beyond the imperfections
Plaats reactie