Hoeveel kvv?

Vragen over de voeding van je Labrador? Plaats ze hier.
Nicky

Hoeveel kvv?

Ongelezen bericht door Nicky »

Mijn pupje is helemaal over op KVV. Ze is erg gevoelig op de darmen en reageert dan ook erg slecht op brokken. De eerste paar dagen heeft ze Smuldier gehad, maar na onderzoek toch maar wat anders gehaald (carnibest en darf eko)

Nu mijn vraag; hoeveel moet ik mijn kleintje nu voeren? Ze weegt nu zo'n 10.5 kilo en de richtlijnen die ik lees is zo'n 50 gram per kilo lichaamsgewicht voor pups. Klopt dit? Ik voer verder wel op het oog, maar een beetje een richtlijn is wel prettig.
Van Smuldier merkte ik dat ze erg veel nodig had (800 gram p/d). Kreeg ze minder dan liep ze tot de volgende maaltijd te piepen omdat ze zo'n honger had. Lijkt me ook niet zo fijn voor haar.
laika
Speurneus
Speurneus
Berichten: 6527
Lid geworden op: 06 okt 2006, 18:27
Locatie: alkmaar

Ongelezen bericht door laika »

wij geven onze pup energique en dat is in jouw geval 4 schijven is 400 gram elke 5 kilo 2 schijven diva had last van de darmen en nu hiermee niet
:zwartkopje: Zosja 31-03-2003...........02-02-2016
:zwartkopje: Quinty 7-06-2005
:blondkopje: Shanna 8-11-2008
doggie
Hele grote hondenneus
Hele grote hondenneus
Berichten: 1964
Lid geworden op: 22 nov 2006, 17:12
Locatie: Wervershoof

Ongelezen bericht door doggie »

Een pup mag 5 to 10% van het lichaamsgewicht eten per dag. Dus dat zou in jouw geval 500 g tot een kilo zijn.
Ook belangrijk is dat je het over meerdere keren per dag verdeelt.
Nicky

Ongelezen bericht door Nicky »

Dank je wel! Ze krijgt zeker meerdere keren op een dag, ze staat nu op 3x op een dag en dit werkt prima.
Michel
Snuffelneus
Snuffelneus
Berichten: 54
Lid geworden op: 16 aug 2011, 17:09
Locatie: Zuidoost-Brabant

Ongelezen bericht door Michel »

Noa krijgt sinds kort KIVO. Ik wissel dit om de dag af met brokken van Eukanuba. Ze weegt ook tussen de 10 en 11 kilo en krijgt dan een rol van 500 gram die ik verdeel in 3 porties.
Ik heb het idee dat als ik er een hele rol neer leg dat ze die ook in een keer op eet, volgens mij heeft ze altijd honger. Maar tot nu toe zit ze mooi op de groeicurve die ik van de dierenarts heb gekregen. Het gaat dus prima.
Dominique en Bo
Snuffelneus
Snuffelneus
Berichten: 51
Lid geworden op: 05 jan 2012, 10:17

Ongelezen bericht door Dominique en Bo »

Mijn Bo krijgt 4 X 100 gram KVV (Lotgering) per dag. Het is een stevige jongen, en dit is de komende twee weken nog voldoende. Waarschijnlijk wordt het daarna 500 gram.
Helemaal blij met onze kleine Bo!
Jutta
Speurneus
Speurneus
Berichten: 2630
Lid geworden op: 06 sep 2010, 08:42
Locatie: Vleuten

Ongelezen bericht door Jutta »

neem even een kijkje op http://www.gelukkigdier.nl" onclick="window.open(this.href);return false; daar kun je uitrekenen hoeveel per dag nodig is. Als ik het gewicht van Nicky invoer en ga uit van 10 % van haar lichaamsgewicht dan komen ze daar uit op iets van 1 kg per dag.
Als puppy hebben ze meer nodig maar dat verschilt per hond. Je moet het gewoon een tijdje bekijken. Wordt ze mager voer je meer, wordt ze te dik dan minder.
Afbeelding

bedankt Sharon !
Nicky

Ongelezen bericht door Nicky »

Inmiddels weegt mevrouwtje 11.8 kilo en heb ik de hoeveelheid voer ook weer aangepast. Dierenarts was erg tevreden over haar! :D
daantje

Ongelezen bericht door daantje »

Max weegt nu 12 kg en krijgt 3x 100 gram brokken van Eukanuba.
Hij doet het hier op maar ik vind het wel moeilijk om te weten of dit voldoende is en wanneer hij meer nodig heeft. Hij groeit naturrlijk ook erg hard.
Heft iemand misschien richtlijnen hiervoor?

Danielle :?
Basto!

Ongelezen bericht door Basto! »

bij brokken staat dat als het goed is achterop de zak toch? zou ik daar ff op kijken :)
elliette
Kleine hondenneus
Kleine hondenneus
Berichten: 124
Lid geworden op: 03 feb 2011, 11:54
Locatie: Diemen

Ongelezen bericht door elliette »

Ik ga met onze pup Bella nu ook over op kvv van Lotgering, van die brokken wordt ze een poepmachine. Als ze kvv krijgen is dat zo veelminder, ik ben een voorstander van vers. Lotgering is heel erg betaalbaar en alle honden gaan er veel mooier uit zien.
Zelf zou ik aanraden of vlees of brok te voeren, dit ivm de veschillende manier van verwerking met maagsappen e.d.
Op wwww.voernatuurlijk.nl kun je heel veel info vinden.
Succes allemaal.
kaj

hoeveel kvv

Ongelezen bericht door kaj »

wij geven onze pup (12 weken) nu een dag in de week prins vers vlees(diepvries)de overige dagen 250 gram prins croque brokken ( performance) dit in overleg net een deskundige.
Voor dit experiment hebben we hem 7 dagen lang alleen vlees gegeven.
Dit bevalt prima.
roef
Speurneus
Speurneus
Berichten: 8309
Lid geworden op: 30 sep 2008, 11:29
Locatie: emmeloord

Ongelezen bericht door roef »

en wat was de reden volgens de "deskundige"om weer brok te gaan geven?
:blondkopje: Roef (Matcho) 18-04-2008
:blondkopje: James(Sallyjo`s sunbeam jamie)overleden
:blondkopje: Hidde(Charly van Foreburg) 12-01-2012
kaj

Ongelezen bericht door kaj »

dit advies komt omdat Kaj een enorme schrokker is.
De brokken kunnen wat makkelijker in de Kong versdtopt worden.
Vlees is op welke manier dan ook binnen 30 seconden op.
roef
Speurneus
Speurneus
Berichten: 8309
Lid geworden op: 30 sep 2008, 11:29
Locatie: emmeloord

Ongelezen bericht door roef »

roef had als pup een kniebandblessure en moest 6 weken verplichte bench rust houden,ik gaf hem zijn kvv in de kong zodat hij lekker lang bezig was.
dit zou voor kaj ook een optie kunnen zijn natuurlijk :wink:
zeker als je het nog even in de vriezer legt dan schrokt hij het echt niet meer op hoor.
plus dat je met kvv al 100% beter voert als met brok,maar dat is mijn onbescheiden mening :D
:blondkopje: Roef (Matcho) 18-04-2008
:blondkopje: James(Sallyjo`s sunbeam jamie)overleden
:blondkopje: Hidde(Charly van Foreburg) 12-01-2012
Plaats reactie